Meie kool ja Eesti Vabariik 100

31. aug. 2018 Ene Luka TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseum - Kommenteeri artiklit

Ajalooline kogemus – töine hetk nõukogudeaegses klassitoas. Foto: Aivar Metsaveer

 

TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseum (EPAM) kutsub õpilasi taas osalema loov- ja uurimistööde võistlusel „Kooliajalugu uurima!“.

Eesti Vabariigi juubeliaasta ei ole veel läbi, nagu pole veel otsa saanud ka üle-eestilised aktsioonid („Eesti tantsib“) ja kingitused Eestile (sarjast „100 …“). Ehk tegite koolis ajarännaku aastasse 1918? Korraldasite vanaaja koolipäeva, vanade asjade ja fotode näituse? Osalesite kirjutiste võistlusel „100 sõna Eestile“? Ehk ehitasite sada lumememme, tegite sada punupatsi või istutasite sada puud? Kõike, mida tegite, tasub ajaloo tarbeks jäädvustada nii sõnas kui ka pildis. Seepärast on tänavuse konkursi teema

Meie kool ja Eesti Vabariik 100“

Konkursi puhul tasub mõtelda järgmistele teemadele.

  • Kuidas osales teie kool üleriigilises aktsioonis „Kingitused Eestile“?
  • Millistes ajalooteemalistes viktoriinides, ajalool põhinevates näitemängudes ja instseneeringutes osalesite?
  • Kuidas võtsite osa pildistamisaktsioonidest „Eesti minut“, „100 aastat tööd Eesti heaks“ jt?
  • Millest kõnelesid fotod teie kooli vana pildi päeval?
  • Milline on käesoleva juubeliaasta üritustering teie koolis?
  • Kuidas tähistati kümme aastat tagasi teie koolis Eesti Vabariigi 90 aasta juubelit? Millised olid üritused, aktsioonid, väljaanded? Kas on traditsioone, mis siis alguse said?
  • Mis eristab teie tänast EV100 aegset kooli kümne aasta tagusest? Mis on selle kümne aastaga teie koolis muutunud?

Käsitleda võib ka teisi teemasid, kasvõi viimaste aastate muutusi paikkondlikus koolivõrgus, õppetöö vorme, projekte ja õpilasvahetust, huvitegevust ja õpilasorganisatsioone, koolifolkloori, -olustikku ja -traditsioone, õpetajate eluteed ja -tööd jne.

Oodatud on ka temaatilised videod (10–15 min).

Võistlustöö peab tuginema originaalmaterjalile ning jäädvustama midagi olulist meie haridusloo tarbeks. Töö pikkusele piirangut ei ole. Vormistuses järgib žürii õpilaste uurimistöö formaati, aktsepteerides nii üldkehtivaid kui ka koolide erinõudeid. Kevadel korraldab TLÜ EPAM parimatele tänuürituse.

Oktoobriks jõuavad kooli ka täpsemad juhendid. Head kaasalöömist!

 

Huvilistele info: haridusloo spetsialist Ene Luka (eneluka@tlu.ee, 506 7861).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!