EMTA uus saalikompleks sai katuse alla

21. sept. 2018 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

EMTA juurdeehitise 480 kohaga kontserdisaal üllatab eelkõige oma kõrgusega. Foto: Andres Raudjalg

 

14. septembril peeti Eesti muusika- ja teatriakadeemia saja aasta juubeliks valmivas saalikompleksis sarikapidu, sest hoone saavutas planeeritud täiskõrguse – 23,6 meetrit.

Sündmust tähistama tulnud said videoekraanilt jälgida, kuidas akadeemia rektor professor Ivari Ilja tõi hoone katuselt alla sarikapärja ja tänas ehitajaid tubli töö eest. Haridus- ja teadusminister Mailis Reps märkis, et EMTA saab oma 100. sünnipäeva tähistada uues tipptasemel hoones, kus on parima akustika ja kaasaegseima tehnoloogiaga kontserdisaal, black box’id ja õppeklassid.

6100-ruutmeetrise saalikompleksi keskseks osaks kujuneb läbi nelja korruse ulatuv 480 istekohaga kontserdisaal, mis sobib klassikalise muusika, aga ka muude muusikastiilide esitamiseks. Läbi kolme korruse on kavandatud 130 pealtvaatajat mahutav black box, mida hakkavad kasutama lavakunstitudengid ja džässmuusikud. Viiekordsesse soklikorrusega hoonesse rajatakse 21 õppeklassi, mille seas on multimeedia stuudio ning džässiklass.

 


Time-lapse video saalikompleksi ehitusest


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!