Haridusstipendium annab õpetajatele vaba semestri enesetäiendamiseks

26. sept. 2018 - Kommenteeri artiklit

Eesti üldhariduskoolide, kutsekoolide ja lasteaedade õpetajad ning tugispetsialistid saavad kuni 15. oktoobrini kandideerida enesetäiendamiseks mõeldud haridusstipendiumile. Stipendiumi suurus on kuni 11 000 eurot ja seda saab kasutada kuue kuu jooksul.

„Eesti õpetajad on tugevad spetsialistid ja kogu ühiskond hindab neid väga. Haridusstipendium annab õpetajatele võimaluse end täiendada ning ühtlasi anda oma panus kogu haridussüsteemi arendamisse,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Õpetajad ja tugispetsialistid saavad vaba semestrit kasutada näiteks koostööks ülikooliga, enesetäiendamiseks välisriigis, õppematerjalide väljatöötamiseks või hariduspoliitika kujundamiseks.

Stipendiumi määramisel võetakse eelkõige aluseks haridusvaldkonna prioriteedid, varasem töökäik ja valmisolek end arendada ning stipendiumi toel loodava rakendatavus haridussüsteemis. Haridusvaldkonna prioriteetseteks teemadeks on sel aastal kinnitatud õpikäsitus ja selle muutumine, kaasava hariduse rakendamine ning tervis rõhuasetusega vaimsele tervisele. Aastas antakse välja kuni viis stipendiumi.

Lisainfo ja taotlusvorm siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!