Koolidele suunatud konkursi peaauhind viib reisile Myanmari

13. sept. 2018 - Kommenteeri artiklit

MTÜ Mondo kuulutab välja maailmahariduslikud konkursid nii õpetajatele kui ka õpilastele. Registreeruda saab kuni 21. oktoobrini. Mõlema konkursi peaauhind on õppereis Šani osariiki Myanmaris Birmas 2019. aasta kevadel.

Õpetajatele suunatud maailmapäevade konkurss kutsub koole käsitlema naiste ja laste õiguste teemat. Konkursil osalemiseks tuleb esitada maailmapäeva või -nädala ideekavand ning pärast ürituse toimumist ka aruanne. MTÜ Mondo pakub tegevuse läbiviimiseks keskuse materjale, filme, näitusi ja töötube, eksperte ning rekvisiite, nõuannet ja lisarahastust. Konkursi kodulehe ja registreerimislingi leiate siit.
Õpilastele suunatud Vikipeedia konkurss „Iseseisvalt maailmahariduses(t)“ on avatud 10. detsembrini ning sünnib koostöös Tartu plikooli „Miljon+“ projektiga. Konkursil saavad osaleda gümnaasiumiastme, sh kutsekoolide õpilased, kes on 2017/18. õppeaastal kaitsnud õpilasuurimuse või praktilise töö maailmahariduse teemal ning oma töö teemal täiendanud eestikeelset Vikipeediat vähemalt 2500 tähemärgiga.

Õpilaskonkurss on kutsutud ellu, et leida ja tunnustada Eesti koolides kirjutatud maailmahariduse teemalisi uurimusi ning suurendada maailmahariduslike, humanitaarabi ja arengukoostöö valdkonna artiklite hulka eestikeelses Vikipeedias. Tulemusena loodame paremat globaalset kirjaoskust ning laiema avalikkuse suuremat teadlikkust maailma kestliku arengu eesmärkidest üldisemalt. Konkursi info ja registreerimislingi leiate Maailmakooli kodulehelt ja Vikipeediast.

Mõlema konkursi võitjad kuulutatakse välja 14. jaanuaril ning mõlema konkursi peaauhind on õppereis Myanmari märtsis-aprillis 2019.
Konkursid toimuvad välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi projekti „Laste ja naiste õigused maailmas inimeste lugude kaudu“ raames, mida rahastab ka haridus- ja teadusministeerium riigieelarvelise toetusega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!