Meie kool ja Eesti Vabariik 100

19. sept. 2018 - Kommenteeri artiklit

TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseum (EPAM) kutsub õpilasi taas osalema loov- ja uurimistööde võistlusel „Kooliajalugu uurima!“.

Eesti Vabariigi juubeliaasta ei ole veel läbi, nagu pole otsa saanud ka üle-eestilised aktsioonid („Eesti tantsib“) ja kingitused Eestile (sarjast „100 …“). Ehk tegite koolis ajarännaku aastasse 1918? Korraldasite vanaaja koolipäeva, vanade asjade ja fotode näituse? Osalesite kirjutiste võistlusel „100 sõna Eestile“? Ehk ehitasite 100 lumememme, tegite 100 punupatsi või istutasite 100 puud?

Kõike, mida tegite, tasub ajaloo tarbeks jäädvustada nii sõnas kui ka pildis. Seepärast on tänavuse konkursi teema „Meie kool ja Eesti Vabariik 100“.

  • Kuidas osales teie kool üleriigilises aktsioonis „kingitused Eestile“?
  • Millistes ajalooteemalistes viktoriinides, ajalool põhinevates näitemängudes ja instseneeringutes osalesite?
  • Kuidas võtsite osa pildistamisaktsioonidest „Eesti minut“, „100 aastat tööd Eesti heaks“ jt?
  • Millest kõnelesid fotod teie kooli vana pildi päeval?
  • Milline on juubeliaasta üritusring teie koolis?
  • Kuidas tähistati kümme aastat tagasi teie koolis Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva? Millised olid üritused, aktsioonid, väljaanded? Kas on traditsioone, mis siis alguse said?
  • Mis eristab teie tänast EV100 aegset kooli kümne aasta tagustest ajast? Mis on selle kümne aastaga teie koolis muutunud?

Käsitleda võib ka teisi teemasid, kasvõi viimaste aastate muutusi paikkondlikus koolivõrgus, õppetöö eri vorme, projekte ja õpilasvahetust, huvitegevust ja õpilasorganisatsioone, koolifolkloori, -olustikku ja -traditsioone, õpetajate eluteed ja -tööd jne.

Oodatud on ka temaatilised videod (10–15 min).

Võistlustöö peaks tuginema originaalmaterjalile ning jäädvustama midagi olulist meie haridusloo tarbeks. Töö pikkusele piirangut ei ole. Vormistuse osas järgib žürii õpilaste uurimistöö formaati, aktsepteerides nii üldkehtivaid kui ka koolide erinõudeid. Kevadel korraldab TLÜ EPAM parimatele tänuürituse. Huvilistele info: haridusloo spetsialist Ene Luka (eneluka@tlu.ee, 506 7861).

Oktoobriks jõuavad kooli ka täpsemad juhendid.

Head kaasalöömist!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!