Õpetajate Leht 28. septembril

26. sept. 2018 - Kommenteeri artiklit

Õpetajate Lehe „Kultuurisündmuse“ mahukast erilehest saab lugeda, milliseid uusi lavastusi, kontserte, filme tasub alanud sügisel vaatama ja kuulama minna.  

Esitleti uut majandusõpikut 

Uue majandusõpiku esitlusel räägiti muuhulgas tööjõuturu uutest suundumustest, millest üks on tööjõu rentimine. Rentida saab nii sekretäri, liinitöölist kui ka õpetajat ja koolijuhti. 

Kas nutitelefon sööb paberõpiku välja?   

Artikli autor Raivo Juurak lahendab nutitelefonis Foxcademy 7. klassi digiõpiku matemaatikaülesandeid ja jõuab järeldusele, et telefon on tõepoolest põnevam kui paberõpik. Sedasama kinnitavad Hiiumaa, Ahtme, Põltsamaa, Tartu ja Tallinna õpetajad. 

Miks on meie õpilased passiivsed? 

Noorteseire värske aastaraamatu arutelul nenditi, et Eesti noorte kodanikuaktiivsus jääb maha Põhjamaade ja Saksamaa noorte omast. Kas sellepärast, et Saksamaal ja Taanis valivad tunni teema ja õppemeetodi õpilased, Eestis aga õpetaja?  

DNA, hakka pähe – kas või tantsides ja lauldes 

„Õpetamine on pigem kunst kui teadus, isegi kui õpetad loodusteadusi. Seisundit tuleb muuta,“ rääkis intervjuus Merit Karisele Ühendkuningriigi pärjatuim bioloogiaõpetaja Richard Spencer, kes kasutab oma tundide elavdamiseks laulu, tantsu ja kunsti.  

Ettevõtlikkus on nagu sibul 

Õpetaja selge ja kõlav hääl ei pea olema see, mis 45 minutit klassiruumist kostab, vaid õppijate koostöine sumin ja toimetamine ühise eesmärgi nimel, kirjutab inglise keele õpetaja Kristi Goldberg. 

Mul on hea meel olla protsessi ettevalmistaja ja jälgija, mitte Google keset klassiruumi, ning arendada ja soosida õppijate ettevõtlikkust. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!