Tallinna Linnamuuseumis saab teemapõhiselt õppida

21. sept. 2018 - Kommenteeri artiklit

Tallinna Linnamuuseum koosneb üheksast väga erinevast ja põnevast muuseumist, mille teemad viivad meid muinasajast tänapäeva. Muuseumides käib vilgas haridustöö ning pakutakse rohkelt mitmesuguseid muuseumitunde. Et õpetaja selles valikus pead ei kaotaks, vaid kogeks kõiki muuseumide rikkusi, oleme kokku pannud ühised teemagrupid. Teemagrupid koosnevad sarnast sisu käsitlevatest muuseumitundidest, mida pakutakse Tallinna Linnamuuseumi filiaalides. Ühe teema lõikes saab õppida ja avastada nii uusi keskkondi, ajastuid kui ka lugusid.

Teemagruppide aluseks on muuseumide jaoks olulised küsimused, aga ka riiklik õppekava. Tunnid on loodud sihtgruppe arvestavaks, metoodiliselt põnevaks ning üldpädevusi silmas pidades.

Näiteks lasteaialastele suunatud teemagrupp „Targad lapsed“ hõlmab kahte tundi: „Tähtedega sõbraks“ lastemuuseumis Miiamilla ja „Raamatuga sõbraks“ linnamuuseumis (Vene 17). Tunnid toetavad mänguoskuste, aga ka tunnetus- ja õpioskuste kujunemist. Selgeks saavad nii taeva- kui ka kirjatähed. Õpitakse lastemuuseumi tähetornis tantsivate tähtede keskel ning keskaegses kaupmehemajas ümbritsetuna vanadest raamatutest.

Teemagruppe on kokku 13, nende keskmes on mäng, kodu, teadmised, kombed või hoopis loodus, ajalugu, poliitika ja sõda. Teemagruppe viiakse läbi nii eesti kui ka vene keeles ning valikus on tunde lasteaiast gümnaasiumiklassideni.

Teemagruppi kuuluvad tunnid saab jagada terve õppeaasta peale, kuid need saab läbida ka ühe päevaga. Programmide vahel saab aja maha võtta ja kinnitada keha Neitsitorni kohvikus. Teema­gruppidega kaasneb uus piletihinnasüsteem: iga järgnev tund on eelmisest soodsam. Ühte teemagruppi kuulub 2–3 muuseumitundi. Õpetajal on võimalus ka ise gruppe kombineerida ja tunde juurde võtta. Aktiivsetele õpetajatele on viies tund boonusena tasuta.

Kõikide teemagruppidega saab tutvuda meie kodulehel või 22. oktoobril toimuval Tallinna Linnamuuseumi Haridusturul.

TALLINNA LINNAMUUSEUMIS ÕPIME KOOS TEGUTSEDES JA MÄNGIDES!

 

Linnamuuseum on kokku pannud ühised teemagrupid, mis koosnevad sarnast sisu käsitlevatest muuseumitundidest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!