Tartu Linnamuuseum viib sajanditagusesse aega seiklema
Tartu Linnamuuseumis on kuni 6. jaanuarini 2019 avatud näitus-lavastus „Randevuu. Kohtumispaik Tartu“, mis räägib loo 1920. ja 1930. aastate Tartust. Koolidel on kuni näituse sulgemiseni võimalik tellida tolleaegset Tartut käsitlevaid muuseumitunde.
I ja II kooliastmele: seikluslik otsimismäng 1920.–1930. aastate Tartus. Läheme tagasi 1920. ja 1930. aastate Tartusse. Otsimismängus saavad lapsed tutvuda kuulsate mineviku tartlastega ja näha, kuidas sajand tagasi Tartus vaba aega veedeti, kohtuti, poes käidi ja muid elulisi asju aeti.
Osaleda saab üksi või kuni viieliikmeliste seltskondadega. Lapsed lahendavad ülesandeid ning avardavad oma silmaringi Eesti Vabariigi algusajaga seotud teemadel. Ülesannete raskus oleneb osalevate laste vanusest.
Kestus 45 minutit.
Hind 2 eurot /õpilane.
III kooliastmele ja gümnaasiumile: muusika ja popkultuur sajanditaguses Tartus. Muuseumitunni esimeses pooles tutvustab giid õpilastele näitust „Randevuu. Kohtumispaik Tartu“. Ekskursiooni käigus saadakse teada, kuidas noored tartlased sajand tagasi kodus ja linna peal meelt lahutasid, millist muusikat nad kuulata armastasid ning milliseid filme vaatasid.
Tunni teises pooles saab kuulda 1920.–1930. aastate plaadimuusika iseloomulikke näidiseid. Järgneva arutelu käigus leiavad õpilased tänapäeva ja sajanditaguse muusikatarbimise ja popkultuuri paralleele. Tunni käigus saavad õpilased muuhulgas teada, milliste meediumite kaudu tarbisid eestlased muusikat II maailmasõja eel ning mida kujutas endast toonane moodne noortepärane muusika, filmikunst ja tants.
Kestus 90 minutit.
Hind 3 eurot /õpilane.
Muuseumitundi palume registreeruda vähemalt nädal aega ette. Registreerimine ja lisainfo Ants Siim, ants.siim@katarina.ee.
Aprillis avatud näitus-lavastus „Randevuu. Kohtumispaik Tartu“ on kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul. Näitus heidab pilgu noore vabariigi tärkamise ja arenemise aega, jutustades loo 1920. ja 1930. aastate Tartust. Läbiv teema on kohtumised, toonased kombed ja paigad, armastus ja õnn. Väljapanekus figureerivad Tartu kultuurielu mõjutanud inimesed, näiteks Tuglased, Betti Alver ja Heiti Talvik, Karin Luts, Evald Rooma jt. Tegemist on lavastuslikku laadi näitusega, mille narratiivi aitab esile tuua kuuldemänguline komponent. Kuuldemängul on oma osa täita ka I ja II kooliastmele mõeldud muuseumitunnis.
Näitus valmib koostöös Tartu Uue Teatriga. Näitust kureerisid Silver Kaldma, Kristi Musteikis ja Silja Paris linnamuuseumist ning lavastasid ja kujundasid teatrikunstnik Kristiina Põllu ja teatri loominguline juht Ivar Põllu. Näituse teavitustegevust toetavad KÜSK ja EV100.
Tartu Linnamuuseum
Narva mnt 23
Avatud K–P kl 11–18
facebook.com/TartuLinnamuuseum
instagram.com/tartulinnamuuseum