HITSA EENet käivitas 22.10.2018 Tallinn-Tartu kanali ühenduskiirusega 100 Gbit/s

26. okt. 2018 - Kommenteeri artiklit

Alates 22.10.2018 on Eesti teaduse ja hariduse andmeside optilise magistraalvõrgu Tallinn-Tartu kanal viis korda kiirem. Senise 20 Gbit/s asemel liiguvad teadusandmed nüüd 100 Gbit/s kiirusega.

Magistraalvõrku kasutavad Eesti teadus-, haridus- ja kultuuriasutused, kelle igapäevatöö oleks kiire internetiühenduseta mõeldamatu. Praegu on EENeti võrku püsiühendatud 377 asutust.

HITSA struktuuriüksuse EENet hallatav magistraalvõrk on riikliku tähtsusega teaduse infrastruktuuride teekaardi objekt, mida rahastatakse nii riigieelarvest kui EL-i Euroopa regionaalarengu fondist.

Lisainfo Eesti teaduse ja hariduse optiline andmeside magistraalvõrk

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!