Kaisukarunäitusele toodi 500 mõmmikut

31. okt. 2018 - Kommenteeri artiklit

26. oktoobril sai Pelguranna lasteaias uudistada toredat kaisukarunäitust, mille ülespanek oli suur, aga tore ettevõtmine. Näituse idee autor oli Mõmmikute rühma õpetaja Liina Jõeste, kelle isiklik kaisukarude kollektsioon moodustas näitusest suurema osa.

26. oktoobril toimus Pelguranna lasteaias suur kaisukarunäitus „100 mõmmikut“.

Näituse idee autor ja eestvedaja oli Mõmmikute rühma õpetaja Liina Jõeste, kes armastab väga karusid ning on neid kogunud juba palju aastaid. Kokku „tatsas“ näitusele 500 mõmmikut, kellest enamik on õpetaja Liina kodus püsielanikud.

Lisaks programmi „Kiusamisest vaba lasteaed“ Sõber Karule käisid lastel külas ka MTÜ Traumamõmmiku Kallikaru ja Eesti arstiteadusüliõpilaste seltsi loodud projekt Kaisukaruhaigla.

Kallikaru missioon on aidata õnnetuse läbi elanud lapsi. Kallikaru on toeks, kui laps on kogenud midagi halba, ning pakub talle tuge ja turvalisust. Kallikaru reisib kaasa igas politseiautos ja on alati valmis appi tulema.

Kaisukaruhaigla on lasteaialastele mõeldud projekt, mille eesmärk on mängu abil vähendada laste hirmu arstide ees. Lastel lastakse mõelda oma mänguasjale mõni haigus, mille ravimiseks tuleb pöörduda arsti(tudengi) poole, kes võtab vastu kaisukaruhaiglas. Valges kitlis arst kuulab stetoskoobiga mängulooma südant ja kopse, seob kinni haavu, kirjutab retsepte, vajadusel teeb süsti ja saadab lisauuringutele. Laps on mängus lapsevanema rollis ning tal on olukorra üle kontroll – tema otsustab tulla oma haige mänguasjaga arsti juurde ja saab konsultatsiooni käiku kõrvalt jälgida. Eelnevalt räägitakse lapsega alati arsti juures käimise kogemustest ja hirmudest seoses arstidega, alles seejärel asutakse neid hirme sõbralikult ja mänguliselt eemale peletama.

Aitäh lastele, nende emmedele-issidele ja kolleegidele lasteaiast, kes oma armsa pehme sõbra näitusele tõid. Piiritu tänu Kallikarule ja kaisukaruhaiglale, kes oma kohalolekuga lastele kuhjaga rõõmu tõid. Aitäh kõigile, kes näituse korraldamisel abikäe ulatasid.

Oli üks suur, pehme ja soe näitus: päev täis armastust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!