Õpetajate Lehe laureaat on Eda-Mai Tammiste

5. okt. 2018 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Eda-Mai Tammiste. Foto: Sõnumitooja

 

Õpetajate Lehe toimetus valis 2018. aasta laureaadiks Anija valla lasteaedade direktori Eda-Mai Tammiste, kelle sisukad artiklid on äratanud suurt vastukaja.

Endise õpetaja ja pikaaegse lasteaiajuhina on Eda-Mai Tammiste seda meelt, et lasteaias pannakse inimese haridusteele alus. Just seetõttu on ta kirjutanud avameelselt ja ilustamata ka neil teemadel, millest palju ei räägita, ning tõstatanud oma lugudes terve hulga olulisi probleeme: valutanud südant mudilaste pärast, kelle lasteaiapäevad on liiga pikad; otsinud võimalusi, kuidas paremini toetada erivajadustega lapsi, kelle aitamiseks tugispetsialiste ja tugiisikuid napib; tundnud muret, et vanematel pole laste jaoks piisavalt aega ning paljudes kodudes puuduvad reeglid ja paikapandud väärtushinnangud; kritiseerinud seadustes vohavat bürokraatiat, mis takistab õpetajatel ja juhtidel tegelda oma põhitööga, ning ikka ja alati rõhutanud, et lasteaiaõpetaja amet on üks vastutusrikkamaid üldse.

Soovime laureaadile palju õnne.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!