Õpetajatöö väärtustamiseks on valminud visuaalse materjali kogum

22. okt. 2018 - 1 Kommentaar

SA Innove ning haridus- ja teadusministeeriumi koostöös on valminud kommunikatsioonimaterjalide kogum. Visuaalse keele kõige olulisem element on logo, mis kannab sõnumit „Õpetajad loovad homse Eesti“. Sõnumi toetamiseks on loodud ka Eesti õpetajate fotopank, ettekannete esitluspõhi ning õpetajaameti töökuulutuse kujunduspõhi.

„Materjalid on mõeldud kasutamiseks nii õpetajatele, koolijuhtidele, hariduselu edendajatele kui ka kõigile neile, kes soovivad ja tahavad, et õpetajate töö ning nende väärtuslik panus ühiskonna arengusse veelgi enam silma paistaks,“ sõnas SA Innove õpetajaameti mainekujunduse peaspetsialist Silvia Uus ning lisas, et ka kogu SA Innove ellurakendatav mainetegevus kannab nüüd ühist visuaalset keelt.

Materjalide kasutusvaldkond on väga lai: nii saab näiteks logo paigutada kooli kodulehele, aga ka sotsiaalmeedia kanalitesse. PowerPointi esitluspõhja võib kasutada haridusteemalistes ettekannetes – olgu selleks ülesastumised konverentsil või esinemised mõnel valdkondlikul seminaril. Esitluspõhjad on sobilikud kasutamiseks ka koosolekutel, infopäevadel ja majasisestel koolitustel. Kindlasti on väärt materjal pildipank, kus on nelja õpetaja – Jaak-Albert Metsoja, Eerik Säre, Reesi Kuslapi ja Leesi Peedumäe – eripalgelised fotod.

„Sõnumi edastamine on teadupärast võimalik mitmel moel ning seetõttu olemegi loonud ka töökuulutuste kujunduspõhja ning e-kirja jaluse. Need vahendid aitavad logoga kaasas käivat sõnumit kanda eri kanalites ja vormides,“ sõnas Uus ning julgustas nii koole kui ka teisi haridusasutusi materjale aktiivsesse kasutusse võtma. „Suurimat väärtust saame luua ikka üheskoos,“ lisas ta.

Kõik materjalid on vabalt kasutatavad ja kättesaadavad www.õpetaja.eu leheküljel.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Õpetajatöö väärtustamiseks on valminud visuaalse materjali kogum”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Kolleegid!
    Nii olemegi õpetaja töö tutvustamisel-MÕTESTAMISEL jõudnud täieliku ebakompetentsuse tasandile (kasutades samas 21.sajandi “innovaatilisi” võimalusi!). Kui selle eest kellelegi veel maksti, siis on see lausa kuritegelik… Põhjus – me ei süvene enam millessegi (ja mul on kahju sellele jamale raisatud ajast – avage link ja veenduge ise).

    See kõik meenutab nn Eesti märki, mille koostajad pistsid omal ajal taskusse kena kopika Eesti maksumaksja raha… Sedapuhku toimub see kõik lausa Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!