Tartu õpetajate vaheaeg möödus haridusfestivalil

26. okt. 2018 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Lasteaiad osalesid Tartu haridusfestivalil esimest korda. Mõmmiku pere oli ette valmistanud kontsertetenduse
„Pätsi, pätsi, leivapätsi“. Foto: Lasteaed Mõmmik

 

Juba neljandat aastat kutsus Tartu linnavalitsuse haridusosakond õpetajaid, haridusasutuste juhte ja lapsevanemaid sügisesel koolivaheajal haridusfestivalile. Kolme päeva mahtus töö- ja õpitube, ettekandeid, ringkäike ja meelelahutustki. Esmakordselt olid festivalile kaasatud ka lasteaiad.

Haridusfestivali üheks „kaubamärgiks“ on saanud koolitused õpetajailt õpetajaile. Nii oli ka seekord. Näiteks Tartu Forseliuse kooli õpetajad õpetasid lõiminguplaane koostama ja aktiivseid ainetunde läbi viima, Kivilinna kooli õpetajad tutvustasid aga avatud õpperuumis ühist õpetamist.

Mul on hea meel, et õpetajad ikka leiavad tahtmist ja aega oma parimate kogemuste tutvustamiseks ja on nõus teiste ette astuma,“ märkis haridusfestivali üks ellukutsujaid ja eestvedajaid Kairit Peekman Tartu linna haridusosakonnast.

Sarnaselt eelmiste aastatega oli väga suur huvi psühholoogide loengute vastu (Angela Jakobson, Kärolin  Kajalaid, Kadri Järv-Mändoja, Kätlin Konstabel). Ruttu täitusid kohad ka töötubades, mis võimaldasid teha tutvust uuenenud Raatuse kooliga.

Koolimaja on uus, mõtted on uued ja kool on esimest korda haridusfestivalil,“ sõnas Peekman.

Mõmmiku lasteaia kontsertetendusele saabusid ka Annikese lasteaia kaks rühma ja õpetajad. „Meil läks hästi, jäi hea tunne,“ rääkis õppealajuhataja Katri Idrizaj, kelle sõnul oli hea mõte kaasata festivalile ka lasteaiad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!