Tööstushariduskeskus avas robotikeskuse ja logistika õppelabori

19. okt. 2018 Raivo Juurak toimetaja - Kommenteeri artiklit

THK õpilased demonstreerisid uues robotikeskuses oma moeloomingut. Fotod: Raivo Juurak

 

16. oktoobril avati Tallinna tööstus­hariduskeskuse (THK) uus robotikeskus ja logistika automatiseeritud õppelabor.

Robotikeskus on esimene omataoline Eestis. Seal on kokku neli robotit, mis imiteerivad reaalset tootmisprotsessi. Välja on töötatud neljanda taseme õppekava, mille järgi õpib sellest sügisest 30 noort robotioperaatori ja tööstusinformaatiku erialal. Keskus on edaspidi avatud ka üldhariduskoolide õpilastele ja tudengitele. THK sai keskuse avamiseks Euroopa sotsiaalfondi taotlusvoorust 398 400 eurot.

Uue robotikeskuse pidulikul avamisel osalesid minister Mailis Reps, kantsler Tea Varrak, tööandjate keskliidu volikogu esimees Enn Veskimägi ja tegevjuht Toomas Tamsar, kutsekoja juhatuse liige, OSKA programmi arendusjuht Tiia Randma, kolleegid teistest kutseõppeasutustest.

Lisaks robotikeskusele avati THK-s pidulikult logistikalabor, kus demonstreeriti automaatjuhtimisega laokappi, mis on arvutis programmeeritav ja mahutab mitu korda rohkem kaupa kui tavalised laoriiulid.

THK direktor Paul Alekand meenutas kokkutulnutele, et tänavustel Euroopa kutsemeistrivõistlustel Euro­Skills sai Eesti võistkonnast kõige kõrgema tulemuse rõivatehnoloogia paarisvõistkond, kuhu kuulus ka THK rätsepa eriala vilistlane Elen Tatrik. Tema võistlustööga sai robotikeskuse avamisel samuti tutvuda. Lisaks korraldasid rätsepa eriala õpilased väikese moedemonstratsiooni, kus kandsid oma disainitud ja õmmeldud riideid.

Kokku on saanud Eesti kutseõppeasutused simulaatorite soetamiseks 2 miljonit eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!