Tule ja veeda unustamatud tunnid seikluskeskuses

12. okt. 2018 Ivar Kraan Escape Room Factory ja Megazone’i seikluskeskuse juhataja - Kommenteeri artiklit

Megazone on kaasakiskuv lasermäng, kus vastamisi on kaks võistkonda. Fotod: Escape Room Factory

 

Escape Room Factory ja Megazone’i seikluskeskus Tallinnas aadressil Tartu mnt 80J ootab kooliõpilasi esimesest viimase klassini lahedalt aega veetma. Keskuses saab end proovile panna põgenemistoas, võistluslikus lasermängus ja ronimiskeskuses. Kokku on see suurepärane kooslus: ronimine tugevdab füüsist, lasermäng pakub võistlusmomenti ja arendab meeskonnatööd. Põgenemistoad panevad proovile igaühe nutikuse ja loogika ning õpetavad lisaks koostööle ka seda, et igaühe panus on oluline.

Ainulaadsed põgenemistoad

Põgenemistoas „Pime eksperiment“ tekitab suurt elevust see, et tegutseda ja ülesandeid lahendada tuleb pimedas. Nägemismeelt kasutada ei saa, seda enam läheb tarvis erku kuulmist, haistmist, kompimisvõimet.

Põgenemistuba „Kuubik“ paneb eelkõige proovile käteosavuse, loogika, nutikuse. Alates hetkest, mil mäng käima läheb, tuleb lahendada ridamisi ülesandeid: alles siis, kui üks on lahendatud, avaneb teine, seejärel kolmas jne – nii kuni viimase ülesande lahendamiseni, mis tähendab toast pääsemist.

Põgenemistuba „Tormi müsteerium“ ei asu meie keskuses, vaid Eesti meremuuseumi Lennusadamas (Tallinn, Vesilennuki 6) päris ehtsal piirivalvekaatril. Põnevust loovad nii autentne olustik kui ka legend ise, mille järgi leiti merel triivimas vana piirivalvekaater Torm koos hukkunud meeskonnaga. Mängijad kehastuvadki detektiivideks, kes hakkavad meeskonnaliikmete jäetud vihjete põhjal uurima, mis kaatriga juhtus. Mäng lõpeb siis, kui müsteerium on lahendatud.

Megazone’i lasermäng

Megazone on kaasakiskuv lasermäng, kus vastamisi on kaks võistkonda ning kus tuleb hävitada vastaste baas, kaitstes samal ajal enda oma. Võidab see, kes kogub kõige rohkem punkte. Mäng toimub põnevas keskkonnas: võistlemine liikuvate seinte, helide, valgustega ruumis on põnev ja adrenaliini tekitav kogemus.

Seikluskeskus

Seikluskeskuses on üheksa ronimis­elementi: ronimine võrgust kinni hoides, trossiga laskumine, Tarzani köiega hüppamine, klotside ületamine tasakaalu hoides jne, kuid kõik on turvaline ning kukkumisohtu pole. Radadele pääsemiseks peab ronija olema vähemalt 130 cm pikk.

Kõigile sobiv pakett

Kui tulla seikluskeskusesse kogu klassiga, saame korraldada nii, et tegevust jagub kõigile: üks grupp läheb põgenemistuppa, ülejäänud leiavad samal ajal tegevust Megazone’i lasermängu mängides või seiklusrajal.

Ka Lennusadamas piirivalvekaatril asuva põgenemistoa külastusel saab grupi pooleks jagada. Sel ajal, kui üks grupp õpilasi on põgenemistoas, külastavad ülejäänud Lennusadama muuseumi, ja pärast vastupidi.

Vastavalt iga grupi soovile ja vajadusele saame kokku panna mitmesuguseid pakette ja sobivas hinnas kokku leppida.

 

  • Klassidele kehtivad erihinnad E–R kl 12–16.
  • Palume eelnevalt ühendust võtta ja broneerida külastus meiliaadressil info@theescaperoom.ee või
    telefonil 510 3162.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!