Tule osa saama Lottemaa jõuluprogrammist

12. okt. 2018 Kaire Lerg Lottemaa turundusjuht - Kommenteeri artiklit

Lottemaal jagub tegevust kõigile: päeva jooksul saab vaadata mitmeid lustakaid teatrietendusi, leiutada, talisporti teha, õppida piparkooke kaunistama ja niisama lustida. Fotod: Lottemaa

 

Pärnumaal Reiu külas on üks müstiline koht, kus saavad kokku muinasjutt ja reaalsus ning mis tõmbab magnetina suuri ja väikesi, poisse ja tüdrukuid. See koht on Lottemaa.

Lottemaal kaob reaalsustaju ning igaüks tunneb end osana realistlikust muinasjutust, kus tegutsevad erineva iseloomu ja temperamendiga sõbralikud jänesed, koerad, kassid, suslikud ja paljud teised. Loo peategelased on koeratüdruk Lotte ning tema parimad sõbrad, kass Bruno ja jänes Albert. Teemapargis jagub tegevust kõigile: päeva jooksul saab vaadata mitmeid lustakaid teatrietendusi, leiutada Lotte isa Oskariga, talisportida koos Bruno isa Matiga, õppida Lotte ema Annaga piparkooke kaunistama, lustida Lotte, Bruno ja Albertiga ning külastada Leiutajateküla elanike vahvaid kodusid, kus leidub palju huvitavaid leiutisi ja juhtub oi-oi kui palju põnevat. Isegi kui väljas sajab vihma või paugub pakane, on majades alati soe ja hubane.

Uued lennukad leiutised

Neid, kellel suvel Lottemaal käimata jäi, ootab ees palju uut ja huvitavat. Seikluspark on laienenud uute radadega ning Leiutajateküla elanikud on välja mõelnud ja valmis ehitanud mitmeid uusi leiutisi. Kalade pesemise masin, vanade jäneste aitamise tool ning hulluks­ajamise masin on mõned lennukamad leiutised, mida teemapargist leida võib. Nii nagu mõni aasta tagasi ehitati Tartumaale Eesti Rahva Muuseum ERM, nii on Leiutajatekülas nüüd Jäneste Rahva Muuseum JRM. Uus leiutis on ka kommipaberiavaja, mis on Lottemaa ja SEB Panga koostöös korraldatud suure leiutamisvõistluse 2018 võidutöö ja mille autorid on eelkooliealised Emili ja Mattias Kõonurm. See on esimene leiutis, mille on Lottemaale välja mõelnud lapsed, mitte Leiutajateküla elanikud.

Teatrietendused ja uus Lotte film

Lottemaal tehakse jätkuvalt tublisti teatrit. Igaks uueks hooajaks kirjutatakse ja õpitakse selgeks täiesti uued lavalood. Nii ka tänavuseks jõuluprogrammiks. Kokku mängitakse päeva jooksul üks suur ja kaks väiksemat etendust.

Eesti Vabariik 100“ filmikonkursi raames tuleb 2019. aasta esimeses pooles välja uus Lotte film „Lotte ja kadunud lohed“. Lottemaa programmijuhi Hana Kivi sõnul on jõulumaal näha ka mitmeid mõjutusi uuest filmist. „Kuna Janno Põldma kirjutab paralleelselt animafilmile ka Lottemaal ettekandmisele tulevaid lühinäidendeid, on meie talvises programmis juba filmile viitavaid teemaarendusi. Tähelepanelik Lottemaa külastaja saab kindlasti uue filmi linastumisel veelgi paremini kõigest aru ning nii mõnigi asi tundub juba tuttav,“ lisab Kivi. Paljud esimeste Lotte filmidega üles kasvanud lapsed, kelle ellusuhtumist on filmitegelased mõjutanud, on juba suureks saanud. Uuest filmist leiavad nende väiksemad õed-vennad omale uusi armsaid eeskujusid, kes aitavad neil maailma asjadest paremini aru saada ja ühiselt suureks kasvada.

Kõik on oodatud

Lottemaa on kogu pere teemapark. Tegevust jagub siin nii lastele kui ka täiskasvanutele. Häbenemata võib tulla Baltimaade suurimat teemaparki uudistama ka ilma lasteta. Tuleb lihtsalt valmis olla, et lapsemeelsus murrab ka kõige täiskasvanulikuma külastaja.

Ringikolamine filmidest, raamatutest, muusikalidest ja seriaalist tuttavaks saanud muinasjutus on ainulaadne kogemus. Oma lemmikutega näost näkku kohtumine on paljude laste eluunistus.

 

Tulge külla!

 • Lasteaia- ja kooligruppe võtame vastu 12.–14. detsembrini ja 17.–20. detsembrini.
 • Kolm tundi kestev ja Leiutajateküla elanike juhitud programm algab iga päev kell 10 ja kell 12.

 

Uus jõuluprogramm sisaldab

 • suurt etendust Giovanni teatris,
 • väikest etendust jäneste maja juures,
 • jõulujutte Anna ja Lottega,
 • meisterdamise töötuba,
 • ühist kosutavat tee- ja pirukapausi,
 • vaba aega Lottemaal ringi tuuseldamiseks, Arturi poe ja Lottemaa kohviku külastamiseks.

 

Varajane tellija võidab!

 • Kuni 31. oktoobrini on jõulumaa külastuse soodushind lasteaia- ja kooligruppidele 11 eurot / inimene.
 • Alates 1. novembrist 13 eurot / inimene ja alates 1. detsembrist 15 eurot / inimene.
 • Hind sisaldab igale lapsele tasuta teed ja pirukat ning iga kümne lapse kohta on üks saatja tasuta.

 

Osta grupikülastus Lottemaale enne 31. oktoobrit!

Nii osaled loosimises, mille auhinnaks on Tagurpidi Maja grupikülastus vabalt valitud kuupäeval kuni 31. maini 2019.

Tagurpidi Majas saab ägedaid pilte ja lahedaid elamusi nii toast kui ka õuest. See on peadpööritav elamus ja naerda saab kogu aeg.

 

Jõulumaa lisainfo ja külastuse broneerimine tellimine@lottemaa.ee.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!