Tartu erakooli uus maja sai nurgakivi

30. nov. 2018 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit

Fotod: Heikki Leis

 

Tartu erakooli (TERA) Lõunakeskuse kõrval paikneva filiaali LõunaTERA lapsed kolivad järgmisest sügisest teaduspargi rendipinnalt oma uude koju. 23. novembril osalesid õpilased koos õpetajate, vanemate ja direktor Rein Uusmaaga maja nurgakivi panekul. Tegu on esimese koolihoonega, mis kerkib Tartus taasiseseisvumise järel.

Nurgakivisse müüriti ajakapsel, millesse pandi kooli tekkel, rinnamärk, raamat, projekt, õpetajate foto, vanemate head soovid ja Õpetajate Leht.

TERA nõukogu esimehe Urmo Uibolehe sõnul on koolipere julgenud unistada suurelt ja ka jaganud oma unistusi, et sarnaselt mõtlevad inimesed kuuleksid neist ja leiaksid tee liikumaks ühiselt eesmärkide poole. Tosina aasta jooksul, mis kool on tegutsenud, on olnud õnnestumiste kõrval ka komistuskive, kuid just need on andnud julgust.

Uude LõunaTERAsse mahub kuni 220 kooli- ja 60 lasteaialast. Maja ehitab Astri Gruppi kuuluv Lõunakeskus. Juba teist aastat tegutseb LõunaTERA kogupäevakoolina. Kuna uudse mudeli on hästi vastu võtnud nii vanemad kui ka lapsed, sellega jätkatakse.

Kogupäevakoolis on tähtsal kohal tervislikud eluviisid ja liikumine.

Uus koolimaja valmibki Tartu ülikooli liikumislabori näpunäidete järgi. Labori juhataja Merike Kulli sõnul on tegu esimese kooliga, kes enne kavandamist võttis fookusse laste liikuma saamise. Klassiruumid avanevad õue ja nii võivad lapsed joosta otse majast välja. Õppimiseks saab kasutada kogu õueala.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps avaldas oma videotervituses lootust, et LõunaTERA saab teerajajaks kogu Eestile uudsete hariduslahenduste leidmisel, katsetamisel ja tutvustamisel. 

TERA tegutseb praegu kolmes kohas: Tartus Tähe tänaval, Elvas Peedul ning LõunaTERA. Kolmes kohas õpib 550 last.

TERA asutaja ja Eesti eraüldhariduskoolide ühenduse juhatuse liikme Andrus Kuusmanni sõnul on kavas laieneda mujalegi ja teha kodulähedasi algkoole esimesest kuuenda klassini.

Tartu linnapea Urmas Klaas nentis, et piirkond vajab juurde ka ühte munitsipaalkooli ja linn ongi üldplaneeringus reserveerinud Tammelinnas selleks maa, projekteerimine on plaanis lähiaastatel. Käsil on ka ambitsioonikas plaan – kõigi Tartu koolide põhjalik renoveerimine. „Sügisel avatud Raatuse kool on sisuliselt nullist üles ehitatud ja Variku koolis käib sama tegevus, ootel on Annelinna gümnaasium,“ rääkis Klaas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!