Keskaja ja renessansi pühademuusika

21. dets. 2018 - Kommenteeri artiklit

Kiili vanamuusikaansambel. Foto: Annika Phillips

 

Kiili vanamuusikaansambel pakub värvikaid elamusi keskaja ja renessansi päevilt. Alustame 21. detsembril kell 18 Anija mõisas ja jätkame kontsertidega Niguliste kirikus, Kumna mõisas ja põhjanaabrite juures Soomes.

Esituskoosseis ja kava varieerub igal kontserdil pisut. Nigulistes ja Kumna mõisas teeme koostööd suurepärase noortest muusikatudengitest koosneva vokaal-instrumentaalansambliga NB!, solistidena on laval Kädy Plaas-Kala (sopran) ja Tõnis Kaumann (bariton).

Kiili vanamuusikaansambel on oma 15 tegevusaasta jooksul esinenud Eesti mõisates, kirikutes, kontserdisaalides, raadios ja televisioonis, andnud välja kolm CD-plaati, mis on sageli kasutuses Klassikaraadio eetris, kogenud publikumenu kontsertreisidel Inglismaal, USA-s, Kanadas, Iirimaal, Hispaanias, Rootsis, Soomes jm. Teinud koostööd eesti tippmuusikutega, korraldanud hulgaliselt vanamuusikat tutvustavaid koolikontserte. Teeme koostööd professionaalsete vanamuusikalauljatega, viimastel aastatel on meie põhisolist Tõnis Kaumann.

Meie eripära on eri vanuses noorte interpreetide hea lavaline koostöö. Ansamblis mängib EMTA tudengeid, huvilisi muusikakeskkoolist ja Kiili kunstide koolist. Kaasame projektipõhiseid tudengmängijaid ja -lauljaid, vahel saavad esinemisvõimaluse ka päris pisikesed muusikud.

Eelolevatel kontsertidel pakume kuulamiseks 13.–16. sajandi jõulumuusikat ja muudki põnevat.

Lisainfot Kiili vanamuusika­ansambli kohta leiab https://www.facebook.com/early.music.kiili, www.intranordic.com/kiili.

Tulge kuulama!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!