Rakke kool toimetab …

10. dets. 2018 Janar Rückenberg Rakke kooli kehalise kasvatuse õpetaja - 1 Kommentaar

Rakke kool on väike põhikool Lääne-Virumaal Väike-Maarja vallas. Töötan selles koolis õpetajana juba neljateistkümnendat aastat. Lisaks otseselt õppekavast lähtuvatele suundadele püüan projektide näol pakkuda õpilastele vaheldusrikast tunnivälist tegevust. Ideid ja üritusi on seinast seina, alates populaarsest spordinädalast ja ühisakrobaatikast kuni võistlusteni klasside vahel.

„Üks tants ja kolm laulu …“

See idee tekkis ootamatult ja sai kiiresti reaalsuseks. Mind on alati paelunud etteasted, kus palju inimesi teeb midagi üheaegselt. Olgu selleks staatilised asendid (tiritammed, paarisharjutused jne) või dünaamilised sooritused (tants, marssimine jne). Samaaegses ühistegevuses ilmneb mingi salapäraselt lummav efekt.

Oli 24. oktoobri õhtu, kui sattusin internetist vaatama Iirimaa stepptantsu (Riverdance) etteastet. Edasi jõudsin juba rivitantsu (line-tants) vaatemänguliste tantsude ja kavadeni. Ja siis tekkis mõte, kas ka mina, raskejõustikku harrastav sajakilone kulturistist õpetaja, oleksin võimeline omandama ühe lihtsa rivitantsu kombinatsiooni ning seda õpilastele õpetama, et see lõpuks üheskoos ära tantsida. Mõte ahvatles seda enam, et selline sünkroonne liikumine on sedavõrd muljetavaldav.

Mõeldud ‒ tehtud! Esmalt õppisin kaks järjestikkust kombinatsiooni ise ära ja seejärel hakkasime iga tunni alguses õpilastega harjutama. Algselt olid kaasatud 34 meie kooli tüdrukut 4.‒9. klassini. 20. novembri õhtupoolikul kogunesime 20 tüdrukuga kooli võimlasse ja väikesest ideest sündis vähem kui kuu ajaga ettevõtmine Üks tants ja kolm laulu …“.

Tantsisime line-tantsu sammukombinatsioone 3‒4 muusikažanri järgi. Oli huvitav tõdeda, kui erinevalt üks ja sama sammukombinatsioon eri muusikastiilide (kantri, pop, hiphop) järgi tantsides mõjub.

Ülevaade meie vahvast üritusest on ka kooli kodulehel ja Janar Rückenbergi YouTube’i kanalil. Samasugune kooskäimine on tulevikus plaanis ka poistega. Tüdrukutele, kes ettevõtmise lõpuni kaasa tegid ütlen SUUR AITÄH!

Videokokkuvõtet meie kooskäimisest vaata siit.

 

Ühisakrobaatika 2018 Rakke koolis

Teisipäeval, 4. detsembril toimus Rakke Koolis neljas iga-aastane ühisakrobaatika alapealkirjaga „Rääkijad räägivad, tegijad teevad …“.

Iga kooliaasta jõulukuul kogunevad Rakke kooli lapsed ühel õhtupoolikul koolimaja võimlasse, et ehitada üheskoos muljetavaldavaid akrobaatilisi püramiide. Meie ettevõtmisel on tegelikult kolm eesmärki. Kaasates korraga palju õpilasi üheaegsesse tegevusse, saavad tublimad tegijad võimaluse veelgi efektsemaid sooritusi katsetada. Teiseks, soodustades eri vanuses õpilaste omavahelist suhtlemist (tegutsemist), kultiveerivad sellised kooskäimised üksmeelt ja meie-tunnet. Kolmandaks on õnnestunud formatsioonid hindamatu väärtusega kodukoha kooli arhiivi seisukohast. Need on talletatud tegemised, mille hind ajaga üksnes kasvab. Olen lastele ikka öelnud, et annaksin nii mõndagi, kui saaksin kooli kokkutulekul fotogaleriilt ennast 10‒12 aastasena mõnest kooliaegsest püramiidist otsida. Paraku ei saa.

Meie üritusest võttis osa 46 Rakke kooli õpilast, mis on kolmandik kõigist. Esimest korda olid kaasatud ka mõned 1. ja 2. klassi mudilased. Õpetajana jään laste sooritusega rahule. Tahan ikka ja jälle rõhutada, et asjad toimuvad (toimivad) ja üritusi saab teha, kui on, kellega teha. Võimekad tegijad ja paremad oskused kasvavad aga välja püüdlikkusest ja kohusetundest. Ka selle ürituse õnnestumise aluseks on suuresti asjaolu, et paljud sooritused on tundides läbi aegade hinnetele harjutatud kombinatsioonid. Kiitus kõikidele osalenud õpilastele!

Videokokkuvõtet ühisakrobaatikast vaata siit.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Rakke kool toimetab …”

  1. Rakke Kool ütleb:

    […] Rakke kool toimetab … […]

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!