Disainiõpetaja läheb stipendiumiga Kanadasse end täiendama

7. jaan. 2019 - Kommenteeri artiklit

Merit Karise. Foto: Ahti Paju

Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna õpetaja Merit Karise sai haridus- ja teadusministeeriumi stipendiumi, millega läheb sügisel Kanadasse Vancouverisse end täiendama ja disaini õpetamiseks ülesannete kogu koostama.

Merit Karise ütles, et haridusstipendiumile kandideerima innustas teda aasta-paar küpsenud mõte, et tuleks aeg maha võtta ja õpilastega tehtud loovprojektid üle vaadata. „Selleks plaaningi stipendiumi kasutada: lugeda uurimistöid ja teooriaid, panna kirja oma meetodid ja ülesanded ehk kokkuvõttes kirjutada ise õpik või ülesannete kogu, mida olen otsinud, aga seni pole leidnud. Ülesannete kogu eesmärk on pakkuda õpetajatele ja õpilastele viise, kuidas olla loov väga lihtsate vahenditega, märgata ja kasutada õppimiseks võimalusi, mis asuvad keeles, kultuuris, kodukohas.“

Karise rääkis, et tema plaan on minna sügisel Kanadasse Vancouveri Emily Carri kunsti- ja disainiülikooli raamatukogusse, lugeda ja kirjutada seal. „Kooli valikul aitasid kolleegid globaalse õpetajapreemia võrgustikust. Otsustavaks sai Vancouveri muusikaõpetaja ja kunstihariduse koordinaatori Mark Reidi soovitus valida just Emily Carri ülikool, mis on üks Kanada parimaid kunsti- ja disainiülikoole ja väga hea raamatukoguga. Kuna huvitun pärimuskultuurist ja selle võimaluste kasutamisest hariduses, siis meeldis Vancouveri juures mulle ka see, et seal asub Kanada peamine antropoloogiamuuseum.“

Merit Karise pälvis oktoobris üle-eestilise aasta kutseõpetaja ning Kuressaare ametikooli aasta õpetaja tiitli. 2015. aastal valiti ta miljonidollarilise hariduspreemia Global Teacher Prize viiekümne nominendi hulka. Ta on oma õpilastega edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel.

Haridus- ja teadusminister määras sel aastal esmakordselt haridusvaldkonna arengu ergutamiseks mõeldud stipendiume, millele said kandideerida Eesti üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste ja lasteaedade õpetajad ning tugispetsialistid.

Stipendium annab õpetajatele vaba semestri, mida nad saavad kasutada näiteks koostööks ülikooliga, enesetäiendamiseks välisriigis, õppematerjalide väljatöötamiseks või hariduspoliitika kujundamiseks. Kuueks kuuks mõeldud stipendiumi said tänavu Merit Karise, Kristel Lempu ja Merike Saar.

Stipendiumi määramisel võeti eelkõige aluseks haridusvaldkonna prioriteedid, varasem töökäik ja valmisolek end arendada ning stipendiumi toel loodava rakendatavus haridussüsteemis. Järgmine stipendiumivoor kuulutatakse välja järgmise aasta septembris. Kokku antakse välja kuni viis stipendiumi suurusega kuni 11 000 eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!