Kolme rektori stipendium

25. jaan. 2019 - Kommenteeri artiklit

Kolme rektori stipendiumi konkursi esimene võitja Milda Dailidėnaitė.

2017. aasta sügisel allkirjastasid Tartu, Läti ja Vilniuse ülikoolide rektorid koostöölepingu, et edendada eesti, läti ja leedu keele ning kultuuri õpetamist ja õppimist. Stipendiumi eesmärk on innustada ülikoolide tudengeid üksteise keelt õppima ning tunnustada kõigi kolme riigi keele parimat oskajat. 2000 euro suurusele stipendiumile saavad kandideerida kolme ülikooli kõigil õppekavadel ja -astmetel täiskoormusel õppivad üliõpilased, kes valdavad ühte Balti riikide keelt tasemel C1 ning teisi keeli vähemalt tasemel A2.

Konkursil hinnatakse kandidaate kolmes voorus. Iga ülikool valib kohalike voorude tulemusel välja kolm parimat tudengit, kes siis korraldavas ülikoolis lõppvoorus osalevad.

Stipendiumi annavad rektorid välja kordamööda. Esimesena korraldas eelmisel õppeaastal konkursi ja maksis stipendiumi välja Tartu ülikool. Käesoleval õppeaastal viib konkursi läbi Läti ülikool. Lõppvoor toimub 4. märtsil ja võitja kuulutatakse välja 5. märtsil Riias Läti ülikoolis. 2019/20. õppeaastal korraldab konkursi Vilniuse ülikool.

Konkursil osalemiseks ei pea olema filoloog, osaleda võivad kõigi erialade ja õppeastmete tudengid. Kui tudengid praegu veel kolme keelt ei oska, on neil selleks suurepärane võimalus – kõigis kolmes ülikoolis saab naabrite keeli õppida ning seejärel konkursil osaleda.

Tartus vastutab kolme rektori stipendiumi konkursi korraldamise eest maailma keelte ja kultuuride kolledž.

Konkursi kohta leiad infot https://www.maailmakeeled.ut.ee/et/scholarship/est-lat-lit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!