Õpetajate Leht 1. veebruaril

30. jaan. 2019 - Kommenteeri artiklit

Veelahe üld- ja kutsehariduse vahel suureneb praeguste õppekavadega

Alanud aastal peaks eri tüüpi haridusasutuste koostöö muutuma tihedamaks ja luuakse täiendavaid võimalusi, et kujundada igale õppijale sobivaim õpitee, on kirjas riiklikes dokumentides. Kui kaugel on tegelikkus ideaalist? Juurdlust viisid läbi asjatundjad: Tartu Poska gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi, Tartu kutsehariduskeskuse direktor Tõnis Lukas, Tartu kunstikooli direktor Kadi Kreis ja Võrumaa kutsehariduskeskuse direktor Tanel Linnus.

Kuidas kaitsta õpilast?

Viimastel aastatel välja pakutud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatused, aga ka mitmesugused määrused, mis reguleerivad õppetöö korraldust ja turvalisust, ei ole Paikuse põhikooli direktori Aare Külaotsa hinnangul rakendatavad ega aita kuidagi kooli ees seisvaid probleeme lahendada. Põhjuseks on asjaolu, et last käsitletakse nendes väljakujunenud isiksusena, kellel on vastutustunne ning kelle soovid, huvid ja õigused on primaarsed. Nii tulebki välja, et näiteks eelnõu, mis peaks aitama reguleerida koolipäeva pikkust ja korraldust, aitab kaitsta õpilast kooli ja õppimise eest. Selle eelnõu vastuvõtmisega paistab väga kiire olevat.

Kultuurisündmus

Kultuurisündmuse erileht annab ülevaate eesootavatest kultuurisündmustest: teatris saab näha põnevaid uuslavastusi, kontserdisaalis nautida häid kontserte. Kinno jõuab Eesti Vabariigi sünnipäeva eel mängufilm „Tõde ja õigus“, millest räägib lähemalt filmi stsenarist ja režissöör Tanel Toom.

Nõudlik muusikaõpetaja Anneli Mäeots

Ellerheina lastekoori dirigent Anneli Mäeots on kogu oma elu pühendanud muusikale – õpetanud ja õpetab praegugi laulmist ja koorijuhtimist. Tema elutööd tunnustati Heino Kaljuste nimelise stipendiumiga.

Kutsekooli võimalused: võistlused ja avatud uksed

Pärnumaa kutsehariduskeskuses peeti kahe päeva jooksul kutsemeistrivõistlusi 19 erialal ja korraldati lahtiste uste ning tehnoloogiapäevi põhikooliõpilastele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!