Õpetajate Leht 18. jaanuaril

16. jaan. 2019 - Kommenteeri artiklit

Ajalootund soomusrongis

Jaanuari algusest liigub Eesti Vabariigi ja Vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks valminud soomusrong nr 7 Wabadus mööda saja aasta tagust lahinguteed. Koolid kasutavad agaralt võimalust ajalootunde elavdada. Tähistamaks Tartu vabastamise 100. aastapäeva, peatus soomusrong 14.–16. jaanuarini Tartu raudteejaamas. Kolme päevaga sai nelikümmend õpilasgruppi osa giidituurist ja omal käel uudistajaid oli sadu.

Vastvalminud metoodika aitab koolil ettevõtlusõpet juurutada ja arendada 

Eesti haridussüsteemi hüvanguks on ära tehtud suur töö – valminud on ettevõtlusõppe metoodika, mis hõlmab haridustasemeid algklassidest ülikoolini. Kas koolidel läheb nüüd ettevõtlike noorte kasvatamine kergemaks? Selgitusi jagab Marge Täks, ettevõtlusõppe programmi „Edu ja tegu“ sisujuht aastail 2016–2018.

Mis teeb Eesti laste lapsepõlve eriliseks?

„Arvan, et kooli roll inimese kujunemisel on ületähtsustatud. Eesti laste lapsepõlve teeb eriliseks just kooliväline osa: palju vabadust ja iseseisvust ning väga heal tasemel huviringid “ kirjutab Rocca al Mare kooli õpetaja Kristina Mõis.

Robert Traksmann: „Mu kindel valik oli viiul“

„Eestis võib kergesti juhtuda, et kui juba mingil tasemel pilli valdad, võid hakata end liiga hästi tundma oskustega, mis pole veel üldse välja kujunenud ja arvestataval tasemel. See oli üks põhjus, miks tahtsin ära minna ja ennast proovile panna,“ tõdeb Berliini Hanns Eisleri nimelise kõrgema muusikakooli magistrant, viiuldaja Robert Traksmann. Noor muusik räägib oma muusikaõpingutest ja õpetajatest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!