Vannutatud kohtutäiturid alustasid loengusarja gümnaasiumiõpilastele

24. jaan. 2019 - Kommenteeri artiklit

Eesti kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda alustas loengusarja, mille eesmärk on selgitada peatselt elluastuvatele noortele korrektse finantskäitumise põhialuseid ning nende rikkumise tagajärgi. Õpilastele räägitakse nii võlamenetluse alustest, pankrotiprotsessist kui ka vastutustundlikust laenamisest.

16. jaanuaril külastasid Narva kohtutäitur Tatjana Afanasieva bürood Narva gümnaasiumide õpilased, kes said põhjaliku ülevaate kohtutäituri tööülesannetest, tema õigustest ja kohustustest ning vastutusest. Õpilased said tutvuda kohtutäituri igapäevatööga ning lahendada ka ise näidiskaasuseid. Tatjana Afanasieva sõnul olid õpilased käsitletud teemadest väga huvitatud ning arutelu oli põhjalik. „Noored tundsid muu hulgas suurt huvi, kuidas üldse kohtutäituriks saada, samuti oldi huvitatud võimalikust suvetööst kohtutäituri büroos,“ ütles Afanasieva.

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja kantsleri Kristi Hundi sõnul sooviks koda ideaalis rääkida kõikide Eesti gümnaasiumidega, et kujundada Eestist tulevikus võlavaba ühiskond. „Võlg ja pankrot on alati ebameeldivad olukorrad ning nende vältimiseks on oluline, et inimesed oskaksid oma finantskäitumist korralikult ette planeerida,“ ütles Hunt. „Gümnaasiumiastme õpilased on kindlasti üks suur ja oluline sihtgrupp, kellele tuleks seda teemat rohkem lahti rääkida, sest nendest saavad peagi ise uued ettevõtjad, töötajad, palgasaajad, aga ka potentsiaalsed laenuvõtjad ja näiteks pere eelarvetega tegelejad ning siis tulevad sellised teadmised suureks kasuks,“ lisas ta.

Möödunud aasta detsembris korraldas kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda sarnased loengud Tallinna reaalkoolis ja Tallinna 21. koolis.

Koolidel, kellel huvi loengute vastu, võivad võtta ühendust kohtutäiturite ja pankrotihaldurite kojaga, kas telefonil 646 3773 või e-aadressil kristi.hunt@kpkoda.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!