Viljandisse kogunevad nelja riigi tudengiteatrid

5. veebr. 2019 Margus Christopher Kalda - Kommenteeri artiklit

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased korraldavad Viljandis 15.‒17. veebruarini 17. korda teatrifestivali tudengite teatripäevad. Üles astuvad üheksa tudengite harrastusteatritruppi nii Eestist, Lätist, Leedust kui ka Soomest.

Eesti kollektiividest on laval Tallinna tehnikaülikooli tudengiteater T-Teater, Tartu üliõpilasteater, TÜ Pärnu kolledži tudengitrupp K-äng 2, improgrupp Ruutu 10 ja Polygoni Tartu stuudio. Lisaks tulevad külla Leedu kõrgkooli Vilnius University of Applied Sciences kolmanda aasta tudengid, Läti ülikooli tudengiteater, Läti kultuuriakadeemia ning Soomest Lappeenranta ActI. Etendused leivad aset kultuuriakadeemia mustas saalis ja uue mängupaigana Vilma hoovis paiknevas valges saalis.

„Mul on hea meel, et ka tänavu on etendused tasuta ja truppe välismaalt on rohkem kui kunagi varem. Kusjuures kõik välismaalased on festivalil esimest korda. Ootame huviga mida nad meile vaatamiseks pakuvad,“ ütles teatripäevade peakorraldaja, Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala III kursuse tudeng Birgit Sitska.

Veel erilisemaks teeb selle aastase festivali see, et pühapäeval kell 14 on võimalik kõigil kuni 10-aastastel lastel tulla koos sõbra või vanemaga teatrisse, et vaadata just nende vanusegrupile mõeldud etendust. „On tore näha, et Eesti tudengiteatrid mõtlevad ka tulevastele tudengitele, et nemadki teatripisikuga nakatuksid,“ lisas Sitska.

Festival lõppeb traditsioonilise festivali klubiga, mis toimub 16. veebruaril algusega 22 VLND Villas. Peol astuvad üles neljast kohalikust noorest koosnev pop-rock-band The Flangle ning täiesti omanäolist pop-soultronica’t harrastav menukas Eesti bänd Avoid Dave.

Näitetruppidele annavad tagasisidet etenduskunstide valdkonnast tuntud žürii ehk Kolm Tarka, kelleks sel aastal on vabakutseline näitleja ja lavastaja Elina Purde, Ugala teatri näitleja Ilo-Ann Saarepera ja vabakutseline lavastaja, koreograaf ja näitleja Ingmar Jõela.

Tudengite teatripäevad on tudengitest koosnevatele harrastusteatritele suunatud festival, mis esmakordselt toimus 2003. aastal ning mida on Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilased sellest alates korraldanud iga aasta veebruarikuus.

Festivali toetavad Viljandi linn, Eesti kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu, Eesti harrastusteatrite liit ja Viljandi noortevolikogu.

Rohkem infot festivali kohta leiab Facebookist.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!