Riigikogu võttis vastu põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse

14. veebr. 2019 - 2 kommentaari

Riigikogu võttis 13. veebruaril vastu seaduse, mis annab koolidele võimaluse rakendada mõjutusmeetmeid õpilase suhtes, kelle kasutuses on koolis keelatud ese või aine.

Seadus näeb turvalisuse tagamiseks, ohuolukordade ennetamiseks ja vajadusel sekkumiseks ette õpilasele koolis keelatud esemete ja ainete loetelu ning reguleerib keelatud esemete äravõtmise ja hoiule võtmise.

Seadus lubab põhjendatud kahtluse korral kontrollida õpilase kasutuses olevaid asju, sealhulgas riideid ja tema kasutuses olevat suletud kappi.

Seadus näeb ette keelatud esemete äravõtmise piirid, kuid selle rakendamine on mõeldud olukordadeks, kui muud meetmed ei ole piisavad. Õpilaselt keelatud eseme või aine äravõtmine ja selle olemasolu kontrollimine tema tahte vastaselt on võimalik vaid vahetu ohu korral elule, tervisele või võõrale asjale. Seaduse järgi peab loodava mõjutusmeetme kohaldajal olema selleks vajalik ettevalmistus.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse (799 SE) poolt hääletas 76 saadikut.

Seadus jõustub 2019. aasta 1. septembril.


2 kommentaari teemale “Riigikogu võttis vastu põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse”

  1. Tiit ütleb:

    Tuleb rakendada kõiki mõeldavaid ja isegi mõeldamatuid meetmeid, et tagada koolielu ohutus. Me kõik tahame, et kõik hommikul kooli läinud tuleksid õhtul koju elusate ja tervetena. Ei tohi jääda ootama mingit õudset vahejuhtumit, et alles pärast vereohvreid hakata täie hooga tagama ohutust. Ei tohi unustada, et igasugustel hullustel pole sageli piire, kuigi mõne meelest on mure ohtude pärast tühine narrus.

  2. Kalev ütleb:

    Seaduse järgi peab loodava mõjutusmeetme kohaldajal olema selleks vajalik ettevalmistus.

    Selge. Et kui ilma vastava ettevalmistuseta õpetaja teist õpilast noataolise esemega ähvardavalt poisitaoliselt subjektilt selle ära suudab väänata, saab ta karistada. Tuleb oodata politsei saabumist, ka siis kui juba veretaoline vedelik põrandal voolab?

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!