Sümfooniaorkestrite liidu aastapreemia pälvisid VHK ja Nõmme muusikakoolide orkestrid ning pedagoog Juta Helilaid

3. veebr. 2019 - Kommenteeri artiklit

2. veebruaril anti XXVII laulupeo „Minu arm“ sümfooniaorkestrite eelproovis Tallinnas üle Eesti sümfooniaorkestrite liidu aastapreemiad, mille pälvisid aktiivse ja mahuka kontserttegevuse eest 2018. aastal Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli keelpilliorkester ja Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester. Pedagoogi preemiaga tunnustati Juta Helilaidi pikaajalist tööd pikaajalise pühendunud töö eest viiulipedagoogi ja Kose muusikakooli vilistlasorkestri Pillipiigad juhendajana.

Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli keelpilliorkester andis 2018. aastal kokku 44 väga eriilmelist kontserti, mille seas oli nii koolikontserte, koostööprojekte teiste orkestritega kui ka autorikontserte. „Väga huvitav leid on eesti koorimuusikaklassikute C. Kreegi ja M. Saare autorikontserdid, samuti noorte heliloojate autorikontsert, orkestri kvartettide kontsert-salongiõhtud,“ iseloomustas Eesti sümfooniaorkestrite liidu juhatuse esimees Jüri-Ruut Kangur orkestri tegevust möödunud aastal. Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli 13‒19-aastastest õpilastest koosnev 24-liikmeline orkester on dirigent Rasmus Puuri eestvedamisel muutunud omanäoliseks ja  pühendunud ainult eesti muusika esitamisele.

Rahvusvahelise kontserttegevuse eest pälvis tunnustuse Riivo Jõgi juhatatav Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester, kes veebruaris osales Estivali avakontserdil, millega tähistati Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva Stockholmis, ning astus üles koos Hiina solisti Remy Wangiga  Eurochestriese festivalide föderatsiooni kongressi raames toimunud kontserdil. Augustis andis Nõmme muusikakooli orkester neli kontserti Eurochestriese festivalil Hiinas ja oktoobris andis kontserte koos Rumeenia muusikakooli Sigismund Toduta Music College’iga ERASMUS+ programmis.  Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester tähistas 2018. aastal ka oma 15. tegutsemisaastat.

Viiulipedagoog  Juta Helilaidi 1987.  aastal loodud folkansambli Pillipiigad kunstilise juhina jätkab ta tööd praeguseni. Pillipiigad on 32 aasta jooksul esinenud Eestis ja 25 välisriigis 800 kontserdiga. Võidud on nad koju toonud nii Venemaalt, Bulgaariast kui ka Slovakkiast. Helilaid töötas aastakümneid Kose muusikakooli viiuliõpetajana ning on olnud Harjumaa laulupidudel rahvamuusikaorkestrite üldjuht ning üldlaulupidude raames toimunud  Pillipidude viiulikooride liigijuht ja assistent.

Kuuendat korda väljaantava preemia on varasemalt pälvinud Tonio Tamra (2014), Jüri-Ruut Kangur (2015), Tallinna ülikooli sümfooniaorkester (2015), Kaido Otsing (2016), Riivo Jõgi (2017), Katrin Talmar (2017), Rasmus Puur (2018) ja Tekla Tappo (2018).

Eesti sümfooniaorkestrite liit esindab 29 tegutsevat noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit. Liidu peamised eesmärgid on noorteorkestrite festivalide ja kontsertide korraldamine ning nende tegevusele kaasaaitamine, samuti orkestripillide õppe propageerimine ja sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol.

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!