„Tõde ja õigus“ Forum Cinemase kinodes

1. veebr. 2019 Forum Cinemas - Kommenteeri artiklit

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel jõuab kinodesse kauaoodatud film „Tõde ja õigus“, mis on valminud Tammsaare suurromaani esimese osa põhjal. Kaader filmist/Allfilm

 

Eesti vägevaim kinosaal Scape mahutab ligi 500 külalist. Foto: Jake Farra

Veidi enne iseseisvuspäeva esilinastub Eesti kinodes Tammsaare teose põhjal valminud pikisilmi oodatud film „Tõde ja õigus“, millel on potentsiaali saada „Kevade“ ja „Nimed  marmortahvlil“ kõrval üheks parimaks kohustusliku kirjanduse tutvustajaks, mida saab klassiga kinos vaadata.

„Klassiga ühiselt mõne koolitunni raames või niisama meelelahutuseks kinos käimine on viimastel aastatel muutunud järjest populaarsemaks. Seda suuresti just tänu arvukatele Eesti filmidele, millest mitmeid õpilased ilmselt iseseisvalt vaatama ei läheks,“ märkis Forum Cinemase turundusjuht Katre Kärner.

„Forum Cinemas pakub oma Tallinna, Tartu ja Viljandi kinodes „Klassiga kinno“ programmis klassidele soodustingimusi ning näiteks möödunud aastal kasutati seda päris usinalt just Eesti enda toodangu vaatamiseks,“ selgitas Kärner. „Nii käis meil gruppe, kes paigutasid loodusõpetuse tundi suurepärase dokumentaali „Tuulte tahutud maa“.“

EV100 raames valminud, pikalt oodatud „Tõde ja õigus“ on samuti film, mis sobib ilmselt mitme õppekavaga. Kärner selgitas, et „Klassiga kinno“ programmi eelis on, et lisaks tavalisest soodsamale piletihinnale pääseb iga kümne õpilase kohta üks õpetaja või saatja filmi vaatama tasuta. Lisaks pole filmivalik kuidagi piiratud ning kinno saab tulla klassile sobival ajal. Suurematele gruppidele saab pärast filmi vaatamist korraldada kohtumisi filmitegijatega.

Päevasel ajal kehtivad „Klassiga kinno“ soodustused kõigi seansside puhul ning filmivalik on lai. Hollywoodi linateoste kõrval linastub ainuüksi sel aastal hulgaliselt Eesti filmitegijate loodud draamasid, animatsioone ja dokumentaale, nii et igale vanusegrupile ja huvile leidub midagi. Märtsis jõuab kinodesse animatsioon „Morten lollide laeval“, aprillis on valmimas mängufilm „Rain“, mis räägib kaasakiskuva loo 12-aastase Atsi meheks sirgumise raskustest ja rõõmudest. Valikus on ka Fred Jüssi loodusdokumentaal, jaburat huumorit täis animatsioon „Vanamees: hull lehm“ ning arvukalt muid linateoseid.

„Tõde ja õigus“ aga on film, mida kõik õpilased kindlasti vaadata võiksid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!