Homme algava rahvusvahelise konverentsi teema on andestus ja leppimine

6. märts 2019 - Kommenteeri artiklit

Homme, 7. märtsil algab kolm päeva kestev rahvusvaheline konverents „Metanoia – muutumine, andestus ja leppimine“, mis on mõeldud kõigile, kes tunnevad huvi kunsti, pedagoogika, religiooni ja eetika kokkupuutepunktide vastu. Konverentsi korraldab Püha Johannese kool koostöös Arvo Pärdi keskusega.

Püha Johannese kool on rahvusvahelisi hariduskonverentse korraldanud alates 2013. aastast ning seekordne konverents on kuues. Esimest korda toimuvad ettekanded lisaks Tallinnale ka Laulasmaal Arvo Pärdi keskuses.

Püha Johannese kooli direktori Liivika Simmuli sõnul püüab konverents pakkuda tuge õpetajatele ja lapsevanematele ning avada hariduses vähem käsitletud, kuid olulisi teemasid: „Koolis käib inimene tervikuna, mitte ainult mõistus. Inimesel tuleb õppida ka eksistentsiaalseid oskusi, nagu kahetsemine ja andestamine. Kuna õppimine käib eeskuju kaudu, peaksid need teemad olema selged ka õpetajatel,“ ütles Simmul.

Seekordne konverents mõtestab metanoia tähendust leppimise ja andestuse kontekstis. See antiikmaailmast päritud mõiste vastab sügavalt juurdunud uskumusele, et inimene on võimeline positiivseks muutuseks, mõnikord üpris radikaalsel viisil. Konverentsil soovitakse arutleda kannapöörde võimalikkusest nii üksikisiku kui ka ühiskonna elus. Mõtiskletakse, kuidas suhestuvad kahetsus ja loovus, kiitus ja tänulikkus, ajalootraumad ja tervendavad narratiivid.

Esinejate seas on rahvusvaheliselt tuntud teolooge, õpetajaid, psühholooge ja kunstiinimesi. Oma mõtteid jagavad analüütilise psühholoogia professor Renos K. Papadopoulos (Essexi ülikool), semiootik Mihhail Lotman, patristikaprofessor ja preester John Behr (Püha Vladimiri õigeusu teoloogia seminar, USA), ajakirjanik Marina Cantacuzino, õppejõud ja nõustaja Mare Pork (Tallinna ülikool), Püha Johannese kooli direktor Liivika Simmul jt.

Ettekanded on eesti, inglise ja vene keeles, konverentsil on sünkroontõlge.

Konverents „Metanoia – muutumine, andestus ja leppimine“ toimub 7.–9. märtsini Tallinnas ja Laulasmaal.  7. ja 9. märtsil toimub konverents Püha Johannese koolis (Siili 14, Tallinn), 8. märtsil Arvo Pärdi keskuses (Kellasalu tee 3, Laulasmaa). 8. märtsi konverentsipäeva lõpetab ansambli Vox Clamantis kontsert Arvo Pärdi keskuse saalis, 9. märtsil kell 18 esinevad Tallinna Jaani kirikus heategevuskontserdil Püha Johannese kooli koorid koos Riho Sibulaga.

Konverentsi kava, info esinejate kohta ja registreerumine www.konverents.pjk.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!