Linnuviktoriin selgitab välja Eesti parimad noored linnutundjad

15. märts 2019 Annely Lambing TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia turundus- ja kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit

Kajakas. Foto: Veljo Runnel

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub 5. aprillil kõiki noori linnuhuvilisi osalema traditsioonilisel linnuviktoriinil. Linnuviktoriinile on oodatud 6.–9. ja 10.–12. klassi õpilased, kelle hulgast selguvadki Eesti parimad noored linnutundjad. Linnuviktoriin toimub juba kaheksandat korda.

Viktoriin toimub 5. aprillil algusega kell 12 Tartus Vanemuise 46 ringauditooriumis. Viktoriinil osalejad peavad ära tundma Eesti linde nii välimuse, kirjelduse kui ka häälte järgi. Täpsem ajakava on leitav TÜ loodusmuuseumi kodulehelt (natmuseum.ut.ee). Viktoriinile saab registreerida samuti loodusmuuseumi kodulehe kaudu. Lisaks linnuviktoriinile toimuvad päeva raames põnevad ekskursioonid loodusmuuseumis. Ekskursioonid algavad kell 15. Ekskursioonidele saab registreeruda kohapeal. Huvilised saavad loodusmuuseumis vaadata lisaks püsiekspositsioonile ka näitust „Hirmus kallis maapõu“.

Enne viktoriini soovitame osalejatel lugeda kirjandust, õppida linnuhääli ja uurida temaatilisi veebilehti. Kirjanduse ja veebimaterjalide loetelu leiab samuti TÜ loodusmuuseumi kodulehelt linnuviktoriini alt.

Soovitame panna tähele linnuviktoriinil osalemise tingimusi. Linnuviktoriinil saavad osaleda 6–12. klassi õpilased kahe- kuni kolmeliikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla eri klasside õpilased. Igast koolist saab osaleda kuni kaks võistkonda. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.–9. ja 10.–12. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmed eri klassidest, siis arvestame tulemust vanema klassi taseme järgi. Linnuviktoriini osalustasu on 6 eurot iga võistkonnaliikme ja kaasas oleva juhendaja või saatja kohta. Osalustasu sisaldab viktoriinil osalemist, muuseumi külastamist, ekskursiooni ja lõunaeinet. Osalustasu saab maksta sularahas, kaardiga või arvega. Linnuviktoriinil osalejate arv on piiratud. Soovitame oma võistkonna varakult kirja panna. Linnuviktoriinil osalemiseks registreeru vastava vormi kaudu loodusmuuseumi kodulehel. Registreerumine on avatud veel kuni 25. märtsini 2019 või kohtade täitumiseni.

Linnuviktoriini korraldavad Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Auhindadega toetavad Eesti ornitoloogiaühing, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Kui aga registreerunud võistkond loobub viktoriinil osalemast või vahetuvad võistkonna liikmed, siis palume sellest teada anda aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!