Mustamäe keskuses saab tutvuda „Meelte kooliga“

6. märts 2019 - Kommenteeri artiklit

9. ja 10. märtsil tutvustab Eesti toitumisnõustajate ühendus (ETNÜ) Mustamäe keskuse tervisetoodete laadal tegevuse kaudu lapsevanematele ja lastele „Meelte kooli“.

„Meelte kool“ ehk meeltepõhine toitumisharidus on mänguline ja praktiline viis tutvustada lastele uusi maitseid ja suunata neid tervislikumalt sööma. „Meelte kool“ on lastele mõeldud sensoorset arengut toetav õppeprogramm, mis põhineb Sapere metoodikal ja mida on paljudes teistes Euroopa riikides juba aastaid edukalt kasutatud. Ladinakeelne sõna sapere tähendab maitsma, proovima, julge olema

Eesti toitumisnõustajate ühendus on käivitamas „Meelte kooli“ ehk sensoorse praktilise toitumishariduse programmi lasteaedades, mille pilootprojekti kogumaksumus on 74 192 eurot. Projekti rahastamiseks otsitakse praegu aktiivselt toetajaid ja kogutakse annetusi. Lõppeesmärk on integreerida programm riiklikku alushariduse õppekavasse, et anda lastele võimalikult varakult laiapõhjaline toitumisharidus, mis tõstab ja avardab oluliselt teadlikkust toitumisest ja suurendab valmidust valida mitmekesisem toidulaud.

„Meelte kooli“ tutvustavaid üritusi viivad läbi ETNÜ toitumisnõustajad, tegevust on nii lastele kui ka täiskasvanutele ja üritused on kõigile tasuta.

9. märtsil kella 13‒14.30 toimub lapsevanematele loeng „Sinu laps ei söögi brokolit?“. Loengul saab näpunäiteid, kuidas muuta lapse menüü tervislikumaks. Loengu vältel on võimalik esitada küsimusi ja saada toitumisnõustajalt praktilisi soovitusi. Lisaks mõned lõbusad mängulised harjutused.

10. märtsil kell 13 ja 14 on lapsed oodatud toiduga mängima – ETNÜ toitumisnõustajad viivad läbi lastele suunatud „Meelte kooli“ mänge. Lastele tutvustatakse lõbusate ja harivate mängude kaudu uusi maitseid ja julgustatakse proovima uusi toite.

Üritus toimub Mustamäe keskuse aatriumis.

Eesti toitumisnõustajate ühendus esindab eriväljaõppega ning oma valdkonnas pädevaid toitumisnõustajaid üle Eesti. ETNÜ tegevuse üks eesmärkidest on elanikkonna tervisedendus teadlikkuse tõstmise ja harjumuste muutmise kaudu alates varajasest lapseeast.

Lisainfo ja kontakt:

info@toitumisnoustajad.ee

www.toitumisnoustajad.ee

FB: Meelte kool


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!