Õpilastel on jäänud kümme päeva maateaduste olümpiaadile kirjapanemiseks

15. märts 2019 - Kommenteeri artiklit

Gümnasistide seas menukal maateaduste olümpiaadil osalemiseks tuleb noorel endast märku anda 25. märtsiks. Eesti esimese maateaduste olümpiaadi võitjaid ootab ees rahvusvaheline olümpiaad Lõuna-Koreas.

Tallinna tehnikaülikooli geoloogia instituudi teadur ja olümpiaadi žürii liikme Rutt Hintsi sõnul on uus teadmiste mõõduvõtt 10.‒12. klassi õpilaste seas üle ootuste hästi vastu võetud. Esmakordselt toimuvale maateaduste olümpiaadile on registreerunud juba poolsada loodusteadustest huvituvat noort.

„Tegemist on olümpiaadiga, mis käsitleb maateadusi kõikidest senistest loodus- või reaalteaduste olümpiaadidest laiemalt, põimides omavahel nii geoloogia, hüdroloogia, meteoroloogia kui ka keskkonnateadused. See teeb suurt rõõmu, et meie gümnasistid tahavad neis teemades oma teadmised proovile panna, kuna maateaduste erialad pakuvad noortele tohutult tulevikupotentsiaali,“ rääkis Hints. Megaprojektide seas, mis ootavad tulevasi spetsialiste, on näiteks Tallinna-Helsingi tunnel ja Rail Baltica.

Olümpiaadi eesmärk on näidata noortele maateaduste atraktiivsust ja olulisust. „Meie kooliprogrammid ei tutvustata geoloogiat ega mäendust eraldi õppeainete ega ka elukutsetena. Nii et noorel ei tule muidu pähegi, et ta võiks neid erialasid õppida ning saada geoloogiks või mäeinseneriks, kelle tarkuse järele on tööturul nõudlus suur,” lisas Hints. “Täna meelitavad ettevõtted maapõueteadusi õppivaid noori juba koolipingist oma ettevõtetesse tööle.”

Möödunud aastal esindasid Eestit rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil Tais neli Tallinna reaalkooli õpilast, kes olid väga edukad, saavutades ühe hõbe- ja kolm pronksmedalit. Ka tänavu ootab parimaid noori osalemine rahvusvahelisel olümpiaadil Lõuna-Koreas. Samuti saavad 10 parimat maateaduste olümpiaadil osalenud õpilast konkursiväliselt tasuta õppekoha Tallinna tehnikaülikoolis, sealhulgas geoloogia instituudis.

30. märtsil toimuvat maateaduste olümpiaadi korraldab TalTechi geoloogia instituut koostöös Eesti geoloogiateenistusega. Ülesannete koostamisel löövad lisaks tehnikaülikooli teadlastele kaasa erialaspetsialistid Eesti geoloogiateenistusest, Tartu ülikoolist ning geograafiaõpetajate seast. Olümpiaadile saab registreeruda 25. märtsini siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!