Rasmuse, Pontuse ja Lontu seiklused Iloni Imedemaal jätkuvad

10. mai 2019 Maarja Kõuts SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid turundus- ja kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit
Vasakult: Pontus – Mattias Härm, Alfredo – Andrus Eelmäe, Rasmus – Hans Matthias Kari.Foto: Indrek Kalbus

21.–31. juulini mängitakse Iloni Imedemaa hoovis taas koguperelavastust „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

Eelmise aasta soojal ja päikselisel suvel tegutsesid Haapsalus Iloni Imedemaa rohelises sisehoovis Rasmus, Pontus ja Lontu kõigi oma kaaslastega. Astrid Lindgreni samanimelise raamatu dramatiseeringu on teinud autor ise ning üle pika aja võis seda lavalugu Eestis näha. Õnnelikul kombel kasutas publik võimalust hoolega ning kümnel korral oli vabaõhusaal rahvast täis. Lusti-rõõmu said lapsed, äratundmist leidsid nende vanemad. Seikluslikus loos on palju sekeldusi ja põnevust, aga piisavalt ka armastust ja sõprust, mis kokkupanduna loovad toreda terviku. Ja loomulikult on kirjaniku muhe tekst alati kuulamist-lugemist väärt.

Imedemaa hoov, mis on juba iseenesest Lindgreni tüki etendamiseks kui loodud, muudetakse lihtsate ja tabavate võtete abil Västanviki linnakeseks. Selle eest hoolitseb kunstnik Kamilla Kase. Haapsalu enda muusiku Arno Suislepa helilooming lisab tegelastele karaktereid ja tekitab ühendava atmosfääri stseenide vahel. Lavastus on sujuv, humoorikas ja hoiab pinget ülal lõpuni. Noorte näitlejate kaasamine, kellest enamik Tallinna 32. keskkooli teatrisuuna õpilased ja vilistlased, ning nende suurepärane koostöö kogenud näitlejatega (Andrus Eelmäe ja Merle Talvik) tõi lavastaja Eva Kalbusele nominatsiooni 2019. aasta teatriauhindade jagamisel. Salme Reegi nimeline auhind antakse laste- ja noorteteatriga tegelejatele. Tunnustusest tiivustatuna ja publiku soojast vastuvõtust ning huvist julgustatuna etendatakse „Rasmust, Pontust ja Lontut“ ka 2019. aasta juulis. Suvise Haapsalu külastamine on iseenesest pea kohustuslik ja näidendi vaatamine lisab i-le täpi.

Rasmus ja Pontus on kaks täiesti tavalist väikelinna poissi, kes satuvad Rasmuse õde aidata püüdes hõbedavaraste jälile. Miks õde abi vajas, mis varastega toimus, kuidas puutub siia koerake Lontu ja kuhu mahub mõõganeelaja Alfredo – seda kõike saab taas näha Iloni Imedemaa suvelavastuses „Rasmus, Pontus ja Lontu“.

  • Piletid on müügil Iloni Imedemaa kassas ja Piletilevis.
  • Vaata lisa www.salm.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!