Talendikeskuse suveseminaril julgustatakse andekaid kiirendama

12. juuni 2019 Viire Sepp Tartu ülikooli lektor - 1 Kommentaar

15. ja 16. augustil toimuva MTÜ Eesti Talendikeskus suveseminari peateema on andekate aktselereerimine ehk õppekava läbimine kiirendatud tempos.

Praktikas tähendab see varasemat kooliminekut või sisenemist kõrgemale haridustasemele, klassi vahelejätmist jms. Vaatluse alla tulevad kiirendatud tempos õppimise teaduspõhised argumendid ning seadusandluse ja koolikorraldusega seotu.

Sellega seoses soovime leida võimalikult palju inimesi, kes kas õpilasena, lapsevanemana või mõnes kooliga seotud rollis on kiirendamisega kokku puutunud. Küsimustik oma kogemusest teavitamiseks asub siin.

Loodame aktselereerimise läbi teinute kogemuste abil aidata ja julgustada koole ja lapsevanemaid, kes selle meetme rakendamisele on mõelnud.

Lisaks tutvustatakse seminaril sel aastal kaitstud magistritööde tulemusi. Uurimisteemad on seotud nii haridusseadustikuga, lapsevanemate ootustega koolis annete arengu heaks rakendatavast toest kui ka sotsiaalpedagoogide kogemustest seoses andeka õppija probleemidega.

Täpsem info seminari kohta ilmub MTÜ Eesti Talendikeskus FB-s @eestitalendid.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Talendikeskuse suveseminaril julgustatakse andekaid kiirendama”

  1. lembit13 ütleb:

    Tehke valmis programm “Robotõpeja”. Siis saab iga õpilane soovi korral individuaalse õpetaja ja võib õppida just temalev sobiva kiirusega. Süsteemi arenedes vähenevad ka kulud õpetajate palkadeks, kulud õpilaste transpordile ja koolimajadele.
    Lihtsalt piinlik kui mõni teine riik selle enne meid valmis teeb.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!