Õpetajate Leht 23. augustil

21. aug. 2019 - Kommenteeri artiklit

Tartu erakoolis algas juba õppetöö

Juba kolmandat aastat alustab Tartu erakool (TERA) õppetööd teistest varem, augustikuus. Lõunakeskuse juures asuva erakooli filiaali LõunaTERA lapsed-õpetajad rõõmustavad uhiuue koolimaja üle. Uut maja luues võeti arvesse kogupäevakooli vajadusi, õpilaste päev on sisustatud hommikust pärastlõunani. Jagub võimalusi vaimu, loovuse ja keha igakülgseks arendamiseks.

Miks napib noortel huvi tehniliste erialade vastu?

PISA testi järgi on Eesti noored loodus- ja täppisteadustes maailma parimad, kuid ei lähe pärast gümnaasiumi tehnilisi erialasid õppima. Selline oli üks paradokse, mida arutati tänavusel Paide arvamusfestivalil Eesti kutsekoja eestvedamisel. Mõttevahetuses osalesid Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi, TalTechi õppeprorektor Hendrik Voll, Eesti õpilasesinduste liidu esimees Marcus Ehasoo, Tartu Tamme gümnaasiumi tehnoloogia õppesuuna juht ja füüsikaõpetaja Agnes Vask.

Laastud lendavad – õpilased kui katsejänesed

Pärnu linna Raeküla kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Urmas Hännile kirjutab põhikooli lõpueksamite kaotamisest murelikult, leides, et eksameid on ajaloo prügikasti üritatud saata ennegi, aga edutult. Väidet, et eksamite kaotamisega vähendatakse õpilaste koolistressi ja koormust, ei saa tema hinnangul tõsiselt võtta. Vastasel juhul peaks koolis lõpetama igasugused kirjalikud kontrolltööd ja tunnikontrollid ning õpilaste suulise küsitlemisegi, sest need ei põhjusta antud loogikat kasutades mitte vähem stressi.

Kas Juku ja Juhan saavad koos õppida ehk Rahvusvahelise turismialase e-õppe õppetunnid

Soome, Eesti ja Läti kõrgkoolid on töötanud ühisprojektis välja rahvusvahelise õpimooduli turismitöötajate eeldatavate pädevuste ühtlustamiseks Kesk-Läänemere piirkonnas. Kuigi tasuta kursustele registreerus ka hulk turismisektori praktikuid, jõudis neist lõpusirgele vaid neli. Kuhu nad kadusid ja mida järgmine kord enesetäiendajate e-õppes teisiti teha?

Urmo Uiboleht: „Hariduselus ei tee enam ilma staarid“

Eesti koolijuhtide ühendusel on mai lõpust uus juhatuse esimees ‒ Tartu erakooli nõukogu esimees Urmo Uiboleht. „Meid on edasi aidanud avatus ja oma heade kogemuste pidev jagamine,“ ütleb Urmo Uiboleht ja lubab ka ühenduse eesotsas innustada kolleege üksteisele senisest rohkem uksi avama ja suhtlust tihendama.

Kaks kuud Tai lasteaias

Tallinna Kopli lasteaia õpetaja Silja Järve käis praktikal erakooli lasteaias Taimaal ning jagab oma muljeid sellest, kuidas tegutseb lasteaed meist hoopis erinevas kultuuris.

13. lend paneb end proovile

„Noored kooli“ programmis osalenud lõpetasid terve suve kestnud ettevalmistuskoolituse ja asuvad nüüd õpetama koolides üle Eesti. Kiviõli 1. keskkooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetajaks siirduv Indrek Nägelik tunnistab, et „Noored kooli“ oli tema huviorbiidis juba aastaid, aga ta ei pidanud end seni selle vääriliseks. Nüüd, kui ülikool lõpetatud, otsustas noormees anda oma elule väärtuspõhise väljundi – midagi luua ja kujundada, tekitada enda jaoks suurem mõte. „Noori ei pea kartma, noored on tihtipeale palju avatumad kui täiskasvanud,“ arvab ta.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!