Energia Avastuskeskus kutsub koole teadusteemadel väitlema

13. sept. 2019 Teele Tammeorg Energia Avastuskeskuse kommunikatsiooni- ja turundusjuht - Kommenteeri artiklit
Foto: Arno Mikkor, Energia Avastuskeskus

Energia Avastuskeskus osaleb Erasmus+ projektis ODYSSEY, mille eesmärk on luua õppematerjale ja katsetada võistluslikku väitlust pedagoogilise meetodina LTT-ainete õpetamisel. Kutsume õpetajaid ja III kooliastme õpilasi sel kooliaastal projektis osalema!

Miks tasub projektist osa võtta?

  • Õpetajatel on võimalus osa võtta koolitustest.
  • Jagame õppematerjale, kuhu kuuluvad debatiteemade teaduslik taust ja viited, tunnikavad ning nõuanded õpilastele ja õpetajale.
  • Mentorlusprogrammi pakuvad TalTechi ja TLÜ teadlased ning väitlustreener.
  • Õpilased saavad oma väitlusoskuseid eakaaslastega võrrelda üle-eestilisel väitluskonkursil.
  • Konkursil on võimalus võita põnevaid õppekäike ja ekskursioone.

Millistel teemadel hakkame väitlema?

Osalejatel on võimalik harjutada mitme väitlusteema ja õppematerjaliga. Kõik materjalid on eesti keeles.

Osalejatele jagame projekti alguses viis õpipaketti põlevkivi, energiatootmise, kliimamuutuste, ringmajanduse ja bioloogilise mitmekesisuse teemal. Paketid sisaldavad konkreetseid väitlusteemasid ja temaatilisi infomaterjale.

Võistluse lähenedes täieneb väitlusteemade valik ja lisanduvad teadusfilosoofilisemad teemad, näiteks mida oodata tehisintelligentsi tulekust.

Õpetajatele toimub esimene koolituspäev sel sügisel Energia Avastuskeskuses. Tutvustame valminud õppematerjale, õpime formaadi järgi väitlema ning räägime läbi väitluskonkursi põhimõtted.

Seejärel palume õppematerjalide alusel väitlust harjutada juba koolis. Osalejaid abistavad mentorid ja küsime tagasisidet ka õppematerjalide kasutamise kohta. Väitluskonkursi päeva plaanime koos osalejatega 2020. aasta kevadesse.

Projekti ootame osalema õpetajaid ja klasse, kes soovivad konkursil osaleda, aga ka koole, kes soovivad küll osa saada koolitustest ja õppematerjalidest, kuid ei soovi tingimata võistlustulle astuda.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!