NUKU muuseumi teatriringis räägitakse teatrikeeles

9. sept. 2019 Maria Usk NUKU muuseumi juhataja - Kommenteeri artiklit
Nukuteatri keel on ka sümbolite ja žestide keel. Pildil NUKU muuseumi teatriring 2018. aastal. Foto: NUKU teater

Armsad õpetajad, kelle klassis käib teistest riikidest Eestisse õppima tulnud lapsi! NUKU muuseum ootab kõiki mujalt Eestisse elama asunud lapsi NUKU muuseumi teatriringi. NUKU muuseumis ootavad lapsi tulevased sõbrad, kaasahaaravad tegevused ja lõputu hulk eneseväljendusvõimalusi.

Mõtelge, kui palju on maailmas mõtteid ja tundeid, mida tahaksime jagada. Mõtelge, kui palju on maailmas inimesi, kes üksteisest eri emakeelte tõttu aru ei saa. Õnneks on maailmas keeli, mida tunnevad kõik, rahvusest või keeleoskusest olenemata. Muusika on neist üks tuntumaid. Aga neid on veel. Meil NUKU teatris räägitakse teatrikeeles. NUKU muuseumis on võimalik seda rahvuseülest keelt õppida. Nukuteatri keel on sümbolite ja žestide keel, millest saab aru iga teatrietenduse vaataja. Ootame teie õpilasi seda keelt NUKU muuseumi lähemalt tundma õppima!

Igaühes meis on soov ennast väljendada, et oma tundeid jagada või maailmaasju lahti seletada. Maailma mõistmiseks ei piisa alati kuulamisest või lugemisest, nii mõndagi on vaja ise kogeda. Teater on paik, kus õpime vahetu kogemuse kaudu teistest aru saama ja maailma mõtestama. Teatrietendust vaadates oleme küll passiivsed kogejad, kuid ometigi erineb see arvuti- või kinoekraanil kogetavast. Teatris on laval näitlejad ning seetõttu elame vaatajatena kaasa elusale inimesele. Et astuda veel sammukene lähemale lapsele, kes upub igapäevaelus virtuaalsesse tegevusse, pakume teie õpilastele võimalust saada aktiivne kogemus NUKU muuseumi teatriringis. Teatriõpe garanteerib inimesele võimaluse ennast süvitsi tundma õppida, et hiljem elus kõigega paremini hakkama saada.

NUKU muuseum avab seni kahes vanuseastmes tegutsevate truppide kõrval (1.–4. ja 5.–7. klassi lapsed) sellest hooajast eraldi teatriringi ka muudest riikidest pärit lastele. Laste emakeel võib olla ükskõik milline. Hooaja lõpus toob trupp ühistööna välja lavastuse, mida õppeaasta vältel luuakse.

NB! Teatriringi tulemist planeerides ei pea laps just näitlejaks saada tahtma – siin jagub tegevust nii kunstnikele, lavakujundajatele kui ka heliloojatele.

Kohti on 5.–7. klassi teatriringi ning värskelt avatavasse rahvusvahelisse teatriringi. Teatriring toimub kord nädalas ja kestab 1,5 tundi. Osalemissoovi või küsimuste korral kirjutage meile aadressil muuseum@nuku.ee või helistage telefonil 667 9542.

Kohtumisteni NUKU teatris ja muuseumis!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!