Pilliõpet võib alustada ka täiskasvanuna!

25. sept. 2019 Janne Suits - Kommenteeri artiklit

Viljandis tegutsev August Pulsti õpistu on viimase kümne aasta jooksul kohanud paljusid, kes on leidnud, et pärimusmuusika ja meie oma muusikaline emakeel on just see materjal, mida tahaks kangesti juurde õppida, endas äratada, see „juurte muusika“, millega tahad end proovile panna ning ka oma õpilasi, pereliikmeid ja sõpru nakatada.

2019. aasta sügishooajal saab APÕ täiskasvanutele mõeldud kursustel õppida algvõtteid viiulil, väikekandlel, rahvakandlel, ukulelel ning Eesti lõõtsal mängimiseks. Lisaks saab mitmeid teisi rahvapille „nuusutada“ õpistus toimuvatel just õpetajatele ja noorte juhendajatele suunatud kursustel „Sissejuhatus pärimusmuusikasse“, „Pärimusmuusika edasijõudnutele“ ning täiesti uuel kursusel „Ansamblimängu juhendaja meistriklass“. 

Kursus „Sissejuhatus pärimusmuusikasse“ kestab kolm päeva ning sisaldab parmupilli ja väikekandle esmaste mänguvõtetega tutvumist, kontserti eesti rahvapillidest, põhjalikku regilaulu ja pärimuslike laulumängude ja tantsusammudega tutvuse tegemist ning lisaks kõigele sellele kaevume pärimusmuusika teabekogu materjalidesse ja proovime meisterdada roopilli. 

Läbinud pärimusmuusikasse sissejuhatava kursuse, soovid kindlasti oma huvi ja teadmisi täiendada ka kursusel „Pärimusmuusika edasijõudnutele“. See kestab lausa neli päeva ning sisaldab palju meeleolukaid kohtumisi APÕ õpetajate ja mitmesuguste teemadega. Kursusel pööratakse palju tähelepanu pillide proovimisele: saad mängida viiulit, karmoškat, torupilli ja pikkvilet; uudistada Orffi metoodika plaatpille; katsetada akordioni, ukulele ja väikekandle sobitamist lasteaia muusikaõppesse. Lisaks pillidele süveneme uuema rahvalaulu teemadesse ja meloodiatesse ning õpime juurde pärimustantsu samme ja laulumänge. 

Täiesti uuele kursusele soovime kokku kutsuda ansamblimängu juhendajaid, orkestrijuhte ja lauluõpetajaid ning huvilisi, kes noori ja täiskasvanuid muusikaliselt juhendavad. Kursus „Ansamblimängu juhendaja meistriklass“ võtab fookusesse väga põneva meetodi, mille nimi on ETHNO pedagoogika. See on töötatud välja Prantsusmaal ning seda kasutatakse üle kogu maailma 20 rahvusvahelises 16–30-aastastele noortele mõeldud ETHNO laagris. Kursusel tutvutakse mitmesuguste arranžeerimisvõimalustega, dirigeerimiseks vajalike käemärkidega, ansambli kui meeskonna toimimiseks vajalike faktoritega, kuulmise teel õpetamise meetodiga ja veel palju muuga. 

Kui sul ei ole mahti meie kursustele külla tulla, saab neid kutsuda ka oma kodukohta, et kogu sinu kollektiiv, pere või selts saaks osa pärimusmuusika pillidest, tantsudest ning laulumängudest. Selleks oleme välja töötanud rändkursused.

Kohtumiseni August Pulsti õpistu kursustel ja festivalidel!

• Täpsem info https://www.folk.ee/tule-oppima.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!