Rakvere Teatris saavad kokku vene klassika ja eesti algupärand

20. sept. 2019 Rakvere Teater - Kommenteeri artiklit
„Onu Vanjas“ mängib nimiosa Hannes Kaljujärv (külalisena Vanemuise teatrist.)
Foto: Alan Proosa

Rakvere Teatri 80. juubelihooaeg avati pidulikult 13. septembril. Enne traditsioonilist gongilööki esietendusel kogunesid päeval nii teatri praegused töötajad kui ka oluline osa endistest teatridirektoritest ja peanäitejuhtidest, et istutada Rakvere linna veerele 80 tamme. Teatri tammepargis saab linnarahvas meenutada teatri olnud ja tulevaid aegu.

Keskkoolinoortel pole tarvis pikalt oodata, sest juba 4. oktoobril toob Eili Neuhaus publiku ette Anton Tšehhovi „Onu Vanja“. Vene kirjandusklassikat lavastades on Neuhaus rõhutanud, et see inimlik, kurb ja naljakas lugu paneb endalt küsima, mida inimesed elult tahavad ja kuidas ollakse valmis seda saavutama. Perekonnalugu maalib pildi elust mõisas Venemaal 19. sajandi lõpus. Kuid sellest enam näitab lugu üldinimlikke teemasid, eriti seda, kuidas kolm suurt teemat – tahe, elu valikud ja kahetsus – meie eludes omavahel suhestuvad. Osades Ülle Lichtfeldt, Jaune Kimmel, Helgi Annast, Ines Aru, Hannes Kaljujärv, Velvo Väli, Toomas Suuman ja Tarmo Tagamets.

Kõige väiksemaid teatrisõpru ootame jõulude eel külla, et vaadata uut lastelavastust ning seejärel teatrisse kerkinud võlumaal mängida ja hullata. Seekordne lavastus on Eesti algupärand „Kuldse liilia saladus“. Mehis Pihla on pannud kirja loo lastekodus elavast Sannast, kes satub ühes oma sõbraga Kuldse Liilia kuningriiki, kus tal tuleb kadunud ema leidmiseks ette võtta ohtlik teekond läbi nõiutud maa. Vaatemängulise, Mari Pokineni originaalmuusikaga lasteloo toob lavale Kersti Heinloo, osades Grete Jürgenson, Tiina Mälberg, Mari Anton, Tarvo Sõmer, Märten Matsu, Elar Vahter ja Kristo Kruusman.

Varasemast on repertuaaris teismelistele mõeldud tume noortepõnevik „Verikambi”, mida mängitakse nii Rakvere Teatris kui saalides üle Eesti. Reeli Reinausi hittnoortekal põhinevas lavastuses ühendavad metsa sattunud noored jõud, et murda sajanditetagune needus. Jaanika Juhansoni lavastuses mängivad koos Rakvere Teatri trupi noored ja näitlejad teatrist Must Kast.

Alates 7. klassist sobib vaatamiseks Andrei Ivanovi „See kõik on tema”, mis räägib elust koos teismelisega ajal, mil palju kergem on silmast silma suhtlemise asemel olla kontaktis ja end avada sotsiaalmeedia kaudu.Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!