Sügis toob kinno laste filmipäevad

26. sept. 2019 Inga Eelmäe kino Artis programmijuht - Kommenteeri artiklit
Laste filmipäevad Artise kinos toovad ekraanile neli eripalgelist linateost. Mängufilmis „Perekonnata“ rändab 10-aastane Rémi läbi Prantsusmaa, et jõuda selgusele oma päritolus.

Oktoobris kutsub kino Artis lasteaia- ja koolijütse vaatama uusi Euroopa lastefilme ja animatsioone. Laste filmipäevad tutvustavad erineva käekirjaga režissööride loomingut ning panevad väikeste vaatajate fantaasia tööle.

Sügiseste laste filmipäevadega soovib Artis tekitada lastes huvi Euroopa filmide vastu ning olla neile esimeseks sammuks väärtfilmide maailma ja kinoga tutvumisel. Paljud lasteaia- ja koolilapsed on harjunud kinos vaatama eelkõige Hollywoodi toodangut, mille loo ülesehitus ja visuaalne stiil järgib kindlaid ühetaolisi reegleid. Euroopa lastefilmid on palju mitmepalgelisemad nii stilistiliselt kui lavastuslikult, avardades laste kunstilist maitset ning maailmapilti. Sel sügisel on lastel võimalik osa saada neljast audiovisuaalsest teosest.

Noorematele lasteaialastele mõeldes on programmi valitud imearmas lühianimatsioonide kassett „Hundid ja hundikesed“ („Loups tendres et loufoques“, Belgia-Prantsusmaa, 2019), mis jutustab värvikatest hunttegelastest ning nende seiklustest. Animatsioonikassetis käivad uudsel ja ootamatul viisil läbi ka tuntud muinasjututegelased Punamütsike, kolm põrsakest ning seitse pöialpoissi. Veidi vanematele mudilastele on mõeldud täispikk animatsioon „Pääsuke Manou“ („Manou the Swift“, Saksamaa, 2019), mis räägib pääsukesest, kes kasvab üles, uskudes, et on kajakas, ning satub siis seiklustesse, mille käigus avastab oma tõelise päritolu.

Algklassilastele on laste filmipäevadel vaatamiseks animatsioon „Pettson ja Findus. Findus kolib ära“ („Pettersson und Findus – Findus zieht um“, Saksamaa, 2018), mis põhineb tuntud kirjaniku Sven Nordqvisti armastatud lasteraamatutel vanamees Pettsonist ja kass Findusest. Seekordses loos kolib kass Findus omaette elama ning peab silmitsi seisma iseseisvumise raskustega. Algklassilastele sobib hästi ka suurejooneline Prantsuse mängufilm „Perekonnata“ („Rémi sans famille“, Prantsusmaa, 2018), mis jutustab 10-aastase orvu Rémi rännakust läbi Prantsusmaa, et jõuda oma päritolu saladuse jälile. Kauni mängufilmi tegevus leiab aset 19. sajandil ning põhineb Hector Malot’ samanimelisel raamatul.

Kõik filmid linastuvad eesti keeles.

  • „Hundid ja hundikesed“ T, 15.10 kell 10; N, 17.10 kell 10.
  • „Pääsuke Manou“ E, 14.10 kell 10; K, 16.10 kell 10.
  • „Pettson ja Findus. Findus kolib ära“ K, 16.10 kell 12, R, 18.10 kell 11.
  • „Perekonnata“ T, 15.10 kell 11.15; N, 17.10 kell 11.15

Suurematele gruppidele on võimalik tellida eriseansse ka väljaspool fikseeritud seansiaegu – küsi julgesti!

Grupikülastuste broneerimine: Maret Hook, maret@kino.ee, tel 663 1373.Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!