Tartu legendaarses restoranis on nüüd kool

13. sept. 2019 Sirje Pärismaa toimetaja - Kommenteeri artiklit
Õppealajuhataja Külvi Teder kooli söögisaalis. Fotod: Sirje Pärismaa

Tartu luterlik Peetri kool alustas uut õppeaastat ajaloolises hoones – vanalinnas asuvas Athena keskuses, kus pilgupüüdjaiks nii Eesti kõige rikkalikuma seinakaunistusega ja uhke rõduga kinosaal kui ka legendaarse restorani Volga värviline klaaslagi.

Väärikas ja antiikmütoloogia ainetel valminud skulptuuride ja reljeefidega maja pani esimesel päeval kooli tulijad niimoodi ahhetama, et jütsidel polnud mahti neid kättpidi tervitanud koolijuhtidele otsagi vaadata. Üllatunud olid ka õpetajad, kui nad suvel majja tulles oma silmaga veendusid, et meelelahutusasutusse oli võimalik klassiruumid rajada.

„Kõik klassid on paigutatud välisperimeetrile maksimaalse valguse kätte ja mahtusid ära. Vähem valgust vajavad ruumid on maja sisemuses,“ kiidab luterliku Peetri kooli arendusjuht Maris Meus õnnestunud lahendust, mida esimese hooga ei oska hinnatagi need, kes pole maja enne remonti näinud.

„Meie klassiruumid on ilusad ja väärikad, lage kaunistavad iidsed talad, aknast avaneb vaade ülikoolile. Loome vaimselt ilusat keskkonda,“ lisab õppealajuhataja Külvi Teder.

Klaaslae fragment.

Kuulsast Volga vitraažlaega söögisaalist sai ka õpilastele söögisaal. Küllap hakkavad viisakad lauakombed koolilõunat süües iseenesest külge.

115 õpilase ja seni seitsme klassiga kooli kasutuses on kogu maja, keldrist pööningusaali black box’ini. Väljaspool kooli tegutsemise aega antakse suure maja saale ja fuajeesid ka rendile. Kooliaasta alles algas ja veel ei oska keegi täpselt öelda, milliseks kujunevad kommunaalmaksed. Varem olid ruumidel ju teised funktsioonid.

Õpetajaile on loodud õdus puhkeruum, kus saab trepist üles minnes eralduda ja laua taga tööd teha.

„Uues majas on rohkem ruumi ja väärikat käitumist soodustav keskkond. Kunagi saame neid vilju näha,“ arvavad eesti ja inglise keele õpetaja Evelin Schapel ja saksa keele õpetaja Helen Tammeleht, kes parajasti õpetajate toa mugavusi testivad.

„Eks õpetajailgi kulub algul aega uutes oludes kohanemiseks ja lastel tuleb arendada tahet ahvatlustele vastu panna,“ lausub Külvi Teder. „Koridorides on soppe, palju põnevaid nurgataguseid. Lepime omavahel kokku, kus me käime ja kus on ohud.“

Iga päev on kõigil pooletunnine õuevahetund Toomemäel, lapsed peavad harjuma värskes õhus käimisega, sõltumata ilmast. Käe-jala ulatuses on raamatukogu, muuseumid, ülikool, kellega koostööprojektid juba käimas. Varem Mainori kõrgkoolilt pinda rentinud Peetri kool otsis pikalt endale uut pesa. Nii head pakkumist polnud varem olnud.

„Meie kooli elus on huvitav aeg, avastame maja, selgitame välja ohukohti ja suurepäraseid võimalusi,“ ütleb Külvi Teder.

Peetri koolil on ka lasteaed, mille viies rühmas käib 92 last. Enamik alustab kooliteed samas koolis. Kooli vastuvõtt tervikuna on kujunenud oma kogukonna põhiseks.

Alanud õppeaastast avati Peetri kooli uus õppekoht – Jakobi Kool – ka Põlva linnas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!