Tartu linnaraamatukogu ootab suvises lugemisprogrammis osalenud lapsi peole

5. sept. 2019 Tartu Oskar Lutsu nim linnaraamatukogu - Kommenteeri artiklit


Tartu linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond korraldas  suvel lastele lugemisprogrammi „Suvelugemise väljakutse 2019“. Programmis osalejaid oodatakse 7. septembril kell 12 raamatukogu saalis toimuvale lõpupeole, kus tehakse kokkuvõtteid ja tunnustatakse osalejaid ning esinema ja laule-mänge õpetama tuleb rahvamuusik Annika Mändmaa.

Lugemisprogrammi eesmärk oli lapsi raamatute ja lugemise juurde meelitada, andes neile suure valikuvabaduse. Raamatukogu pakkus välja üheksa teemat: krimilugu, loomajutud, muinasjutt, luuleraamat, õudusraamat, naljaraamat, teadusraamat, „Hea lasteraamat“ ja Tartu Lapsepõlve auhinna nominent.  
Osalejatel tuli lugemiseks välja valida viis teemat ning igast valitud teemast üks  raamat. Loetu kohta oli tarvis täita lugemispass, st  vastata küsimustele ja kõige rohkem meeldinud teosest kirjutada lugemissoovitus. Lugemissoovitused avaldatakse raamatukogu laste- ja noortelehe rubriigis „Lugemiselamus“.
„Suvelugemise väljakutses“ osales 140 last ja kokku loeti läbi peaaegu 700 raamatut.  
Kuigi enim loetud autor oli Martin Widmark „LasseMaia detektiivibüroo” sarjaga, osutusid populaarsuselt järgmisteks eesti kirjanikud Ilmar Tomusk, Andrus Kivirähk, Piret Raud, Reeli Reinaus, Heiki Vilep jt. Kõige rohkem lugesid lapsed Priit Põhjala raamatut „Onu Mati, loomaarst“, Dorothea Flechsigi „Petronella Õnneseent“ ja Andrus Kivirähki „Kaka ja kevadet“.
Valdavalt olid osalejad  Tartu linna koolide õpilased,  aga esindatud olid ka Kõrveküla põhikool, Ülenurme gümnaasium ja Luunja keskkool ning ühe osalenu kool on koguni   Knightswood Primary School Glasgow’s.

Kaks toredat raamatusoovitust
Jana Maasik „Hopspelleri amulett“
Kui mina seda raamatut lugesin, tundsin palju põnevust. Alguses ei saanud kuidagi vedama, aga pärast oli nii põnev, et unustasin hingata.
Joakim Albert

Ilmar Tomusk  „Tulnukate rünnak“
Ilmar Tomuski raamatud meeldivad mulle väga, sest need on veidrad, huvitavad ja naljakad. Minu lemmik on sari „Ajarändurid“, mille värskeim osa on „Tulnukate rünnak“.
Raamatus oli palju robot-tulnukaid ja nende laevu, hädaohte ja maailmade päästmist.
Millisele poisile see kõik ei meeldiks?
Henri Marten Kelt


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!