Big Bang! tuleb Tallinna!

11. okt. 2019 Silver Kuusik Eesti Kontserdi kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit
Selline näeb välja pneumaphone, mille peal saavad koolilapsed Kultuurikatlas lugusid mängida.
Foto: Eesti kontsert

Kõik muusikahuvilised on 17. ja 18. novembril on oodatud Tallinna Kultuurikatlasse, kuhu jõuab rahvusvaheline laste ja noorte muusikafestival Big Bang.

Muusikasõpru on ootamas terve hulk põnevaid kontserte ja töötube, mis tõstavad muusika traditsioonilistest raamidest välja ja annavad sellele sootuks uue ja põneva pilgu.

Festival kutsub avastama muusikamaailma mängulises võtmes. Kontserdid on lühikesed ja lustakad ning kontsertide vahel saab tutvuda põnevate installatsioonidega.

Programmis on tasuta kontserdid ansamblilt Brassical (esmaspäeval, 18. november kell 10.30 ja 12 Kultuurikatla Vahetänaval) ning tšellokvartetilt C-JAM (17. novembril kell 13.30 ja 16 Kultuurikatla Vahekoridoris).

Samuti saab tasuta tutvuda installatsioonidega Kultuurikatla Vahetänavas. Installatsioon „Armastuse laul“ kogub kokku 200 südamekujulist salvestusseadet, kuhu Eesti lapsed on salvestanud oma armastuse laulu, jutu või midagi muud mängulisel moel. Nii täitub ruum sadade südamekeste ja lugudega.

Katelde saalis on üles seatud interaktiivne installatsioon pneumaphone, kus õhkpadjad on ühendatud omanäoliste muusikainstrumentidega. Selgub, et muusika loomiseks pole vaja muud kui hüpata patjadel. Pneumaphone on lihtsalt öeldes puhkpilliorkester, mis võib koosneda flöötidest, pillikeeltest, sireenidest, viledest ja veel paljudest muudest helitekitavatest asjadest. See paneb õhu vibreerima. Õhu liikumine sõltub õhkpatjade liigutamisest. Pneumaphone’il on patju 20. Olete palutud nendel istuma, hüppama, pikutama, et luua ebatavalist muusikat.

Katelde saalis on üles seatud ka robotiorkester. Instrumendid reageerivad külastajate liigutuse peale: nad „ärkavad üles“, kui keegi ruumi siseneb ja end liigutab. Isegi kõige väiksem liigutus paneb muusika helisema. Pillid vaikivad, kui vaatajad liikumatult paigale jäävad. Nii saab igaüks proovida dirigendiametit, sest iga väiksemgi käeviibatus paneb orkestri kõlama.

Festival Big Bang! kuulub rahvusvahelisse koostöövõrgustikku. Muusikafestivalid toimuvad 13 linnas Euroopas ja Kanadas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!