99math kutsub rahvusvahelisele matemaatikavõistlusele

29. nov. 2019 Hedi Krönström 99mathi matamängude päeva juht - Kommenteeri artiklit
Matamängude päeva ülesandeid lahendatakse peamiselt tahvelarvutis. Foto: 99MATH

5. detsembril toimub rahvusvaheline matemaatikavõistlus – matamängude päev. Õpilasi saab võistlusele registreerida kuni 3. detsembrini veebilehel www.mathgameday.com/et. Lisainfo lingilt www.99math.com.

1.–12. klassi õpilastele suunatud rahvusvahelise võistluse eesmärk on pakkuda põnevat kogemust ja suurendada õpilaste huvi matemaatika vastu. Võistlus toimub nutitelefoni või tahvelarvuti abil online-mänguareenil. Võistelda saab ka terve klassi või kooliga, et selgitada välja nii oma kooli kui ka maailma parimad arvutajad, sest võistlusest võtavad osa meeskonnad üle terve maailma.

Veebipõhised matamängude päevad toimuvad juba kolmandat korda ja neid korraldab 99math koostöös Telia Eestiga. 1.–12. klassi õpilased lahendavad seal üksteise võidu eakohaseid matemaatikaülesandeid. Praeguseks on osaluse lisaks Eesti koolidele kinnitanud koolid nii USA-st, Soomest, Ühendkuningriigist, Hollandist, Türgist, Kreekast, Küproselt, Lätist kui Ukrainast. 

2019. aasta kevadel osales rahvusvahelisel matamängude päeval 14 000 õpilast. Sel talvel ühendab 99math jõud partneritega Euroopas ja USA-s, et korraldada rekordiline rahvusvaheline võrguturniir. „Loodame korraldada järgmisel aastal võistlusmängu, kus osaleb reaalajas 100 000 õpilast eri riikidest üle maailma. Nii on meil võimalus jõuda veel suurema arvu õpilasteni ning tekitada neis positiivne seos matemaatikaga,“ on mängu looja Timo Timmi lootusrikas.

Mängu loojat Timo Timmit nimetas TransferWise hiljuti Euroopa viie andekama noore ettevõtja hulgas. „Olen suurema osa oma elust olnud korvpallur, kelle jaoks polnud matemaatika just südameasi. Ühel hetkel mõistsin, kui oluline on see õppeaine tulevikus tööturul. Seetõttu otsustasingi võtta olulised elemendid spordist, et muuta matemaatika noorte jaoks põnevamaks ja atraktiivsemaks,“ lausus Timmi.

Võistlust toetab Telia Eesti, kelle üks eesmärk on tehnoloogiahariduse populariseerimine noorte seas. „Telia hingeasjaks on alati olnud hariduse edendamine – seda tõestab juba aastaid tehnoloogiahuvilistele tüdrukutele korraldatud Telia Techgirlsi ürituste sari. Tehnoloogiavaldkonnas töötamise üks alustala on laiapõhjalised teadmised matemaatikas ning meil on hea meel näha, kuidas selle toetamise jaoks on loodud mänguline ning arendav õppekeskkond,“ lausus Telia toetustegevuste juht Elo Võrk.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!