Kirjastus Eesti Raamat soovitab

22. nov. 2019 Eesti Raamat - Kommenteeri artiklit

Dorothy Carrington „Korsika. Graniitsaare portree“

Tõlkinud Piret Lemetti. Kõvakaaneline, 486 lk.

„Korsika. Graniitsaare portree“, midagi palju enamat kui pelgalt reisiraamat, kasvas välja Korsikal elatud aastate jooksul nähtu ja kogetu tulemusena ning kujutab endast erakordselt elavat ja imelist portreed.

See on teravapilguline sissevaade korsiklaste keerulisse olemusse ja armastusega kirja pandud elav kirjeldus saare metsikutest ja erakordsetest maastikest ning unikaalsest arhitektuurist. Autor jutustab kohalikest kangelastest, bandiitidest ja veritasust, nõiakunstist ja legendidest ning saare uhkete ja mõnevõrra karmide asukate igapäevaelust.

Raamat heidab esimest korda valgust Korsikale kui Euroopa ülitähtsale elemendile: äärmiselt individualistlik saarekultuur, mille kandjateks olevad inimesed on alati kalliks pidanud armastust vabaduse ja poliitilise õigluse vastu ning hinnanud kõrgelt uhkust, külalislahkust ja luulet. See on elegantses stiilis kirja pandud külluslik kooslus ajaloost, etnograafiast ja isiklikest tähelepanekutest.

Liu Cixin „Kolme keha probleem“

Tõlkinud Raivo Hool. Kõvakaaneline, 438 lk.

Hugo auhinna ja 2018. aasta Arthur C. Clarke’i auhinna laureaat. 1967: Hiinas käib kultuurirevolutsioon. Ye Wenjie näeb pealt, kuidas punavalvurid ta isa surnuks peksavad. See sündmus mõjutab lisaks tema elule ka terve inimkonna tulevikku.

40 aastat hiljem, pärast tervet hulka seletamatuid enesetappe, palub Pekingi politsei nanotehnikainseneril Wang Miaol ühineda salapärase teadlaste võrgustikuga. Wang jõuab oma juurdlusega mõistatusliku netimängu juurde, kus sukeldub virtuaalsesse maailma, mis on kolme päikese hoomamatu ja ennustamatu koosmõju meelevallas. See on füüsikast tuntud kolme keha probleem ning ühtlasi kõige võti: teadlaste surma, valgusaastate taha ulatuva salasepitsuse ning inimkonna ees seisva eksistentsiaalse ohu võti.

„Kolme keha probleem“ on Hiina tuntuima ulmekirjaniku Liu Cixini triloogia „Mälestusi Maa minevikust“ esimene osa.

Bill Bryson „Inimkeha. Kasutusjuhend asukale“

Tõlkinud Piret Lemetti. Kõvakaaneline, 464 lk.

„Kõiksuse lühiajalooga“ tegi Bryson maailma toimemehhanismide taga peituva teaduse miljonite inimeste jaoks nii arusaadavaks kui ka meelelahutuslikuks. Nüüd keskendab ta oma tähelepanu inimkeha, selle toimimise ja iseenese tervendamise tähelepanuväärse võime tutvustamisele. Erakordseid fakte ja hämmastavaid lugusid täis raamat on geniaalne ja pööraselt vaimukas katse mõista meie füüsilise ja neuroloogilise toimimise imet. Me esindame jalustrabavat edulugu, alates geenidest ja lõpetades kõnevõime, suure aju ja osavate sõrmedega. Inimbioloogia avastamise ja haigustest võitusaamise püüdluste ajalugu on täis unustatud kangelasi, vapustavaid lugusid ja erakordseid fakte. (Selle teksti lugemiseks kulunud aja jooksul on teie keha jõudnud toota miljon punavereliblet.) Pööraselt paeluv ja lugema sundiv, põhjalik ja mitmekülgne „Inimkeha. Kasutusjuhend asukale“ aitab meil sügavuti mõista seda, kui imeline on elu nii üldises kui isiklikus plaanis. Kohustuslik kasutusjuhend kõigile inimkeha asukatele, mis näitab, et Bill Bryson on endiselt parimas vormis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!