Moodsa õppimise festival iduEDU

1. nov. 2019 Raivo Juurak toimetaja - Kommenteeri artiklit
Tallinna Kullatera lasteaia õpetajad demonstreerisid, kuidas õpetatakse lasteaialapsi roboteid programmeerima.
Fotod: Raivo Juurak

Festival iduEDU toimus 25. oktoobril Tallinna kesklinna hariduskvartalis, mille moodustavad reaalkool, Kesklinna põhikool ja keskraamatukogu. Festivali keskus asus reaalkooli staadionil, kuhu oli püstitatud suur valge telk huvikoolidele ja moodsat õppimist toetavatele firmadele.

Haridusameti juhtivspetsialist ja iduEDU eestvedaja Viivi Lokk ütles, et see on arvult teine iduEDU festival ja õpetajad, õpilased, lapsevanemad jt said külastada 60 töötuba. Osalema registreeris ennast 900 inimest, aga lisaks neile tuli kohale veel palju registreerimata rahvast, muuhulgas Lõuna- ja Kirde-Eestist.

Viivi Loki sõnul oli seekordsel festivalil uus see, et reaalkooli spordiväljakul pandi üles suur valge telk, kus tutvustasid ennast moodsat õppimist toetavad IT- ja robootikafirmad, Foxcademy, e-kool ja Eliis jpt. Lisaks sellele esitlesid seal ennast laste huvikoolid ja õpilasfirmad, nii et kogu aeg kuuldi õpilaste orkestreid, nähti tantsu, sai jälgida väitlust ja osta küpsiseid jms.

Milliseid moodsa õppimise viise siis festivalil tutvustati? Valida oli 60 moodsa õppimisviisi vahel, kuid piirdume järgnevalt paari-kolmega.

Füüsikakatsed virtuaalreaalsuses. Futuclassi tootearenduse juht Karl Lomp tutvustas iduEDU festivalil füüsikakatseid, mida õpilased saavad teha, virtuaalreaalsuse prillid peas. Katsete teema on põhikooli elekter ja elektromagnetism. Õpilased saavad nendes katsetes muuta voolutugevust ja pinget, vaadates, mis sellega kaasneb. Õpilane paneb vooluringi takisti vahele ja näeb, et tabloo näitab vähem volte. Õpilane saab minna ka põgenemistuppa, kus ta pääseb välja siis, kui tunneb hästi elektromagnetismi puutuvat. Praegu otsib Futuclass koole, kes tahaksid nende VR-füüsikakatseid oma õpilaste peal läbi mängida.

Õpilase arengukaart. E-kooli projektijuht Ene Lindemann märkis, et tema töötoas tunti suurt huvi õpilase arengukaardi vastu. Selle saab iga kool e-koolis kohe kasutusele võtta, kuid paljud pole seda veel teinud, sest kardetakse andmete lekkimist. Tunti huvi, kas arengukaart tuleks sisse seada andekamatele, mahajääjatele või kõigile. Ene Lindemann kinnitas, et e-kooli arengukaart on täiesti turvaline, ja selgitas, kui lihtne on sinna õpilase kohta andmeid kanda. Ta toonitas, et see kaart on õpilase arengu toetamiseks sisse seatud.

Eliis ehk e-lasteaed. Eliis Tarkvara OÜ juhataja Mart Raadik selgitas festivali külastajatele, kuidas toimib nende e-lasteaed Eliis. Viie aasta jooksul on Eliis juba paljudele tuttavaks saanud ja seda kasutab rohkem kui 400 lasteaeda. Lapsevanemad vaatavad sealt, mis tegevused lapsi järgmisel päeval ja nädalal ootavad, missugune on toidumenüü, märgivad sinna oma lapse puudumisi, lapse tagasisidet lasteaias kogetu kohta jpm. Eliisil on ka arengu- ja koolivalmiduse kaardid, mida saab välja trükkida või digitaalselt edasi saata.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!