Õpetajat väärtustav koolikultuur

1. nov. 2019 Triin Noorkõiv Alutavat Õpetajat Toetava Kooli meeskonna liige - Kommenteeri artiklit
Õpetajat väärtustava koolikultuuri programmi tuli osalejaid üle Eesti.
Fotod: Alustavat õpetajat toetav kool
Programmis osalevad koolijuhid selgitavad välja alustava õpetaja
väärtustamisega seotud probleeme.

29. oktoobril alustas 21 Eesti koolijuhti pooleaastast arenguprogrammi, millega uuritakse võimalusi toetada alustavaid õpetajaid ning tagada õpetajate järelkasv kooli tasandil.

Programmi käigus töötab iga koolijuht teisi kaasates oma kooli strateegia kallal ning ühiselt luuakse mudeleid õpetajate koolis hoidmiseks ja pedagoogide järelkasvu tagamiseks. Inspiratsiooni saadakse koolide jt organisatsioonide kogemustest.

Eesmärk on, et koolijuhid õpiksid teadlikult kujundama alustavaid õpetajaid toetavat ja õpetajate järelkasvu väärtustavat koolikultuuri.

Programmi on koostanud MTÜ Alustavat Õpetajat Toetav Kool, MTÜ Sõber Koolijuht ja alustavate koolijuhtide mentorite võrgustik. Programmi toimumist toetavad SA Innove vahendusel Euroopa sotsiaalfond ja Eesti riik.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!