Õpetajate Leht 8. novembril

6. nov. 2019 - Kommenteeri artiklit

OSKA uuring vaatleb käsitööõpet

Uuring tõstab esile head, toob välja kitsaskohad ja teeb ettepanekuid. Selgitab uuringu juht Urve Mets, kommenteerivad HTM-i kutsehariduse osakonna juhataja Teet Tiko ja kutseõppeasutuste esindajad.

Lapse õppimine ja õppimise toetamine

Keskmise tasemega ja nõrgemate õpilaste puhul on kõige vähem tõhusad õpetamistegevused, mis rõhuvad liigselt lapse vabadusele, need sobivad eelkõige andekamatele õpilastele, kirjutab Tartu ülikooli algõpetuse professor Krista Uibu. Osa õppimisprobleeme saabki alguse sellest, kui õpetaja valib tegevused, mis on õpilaste jaoks liiga keerulised või lihtsad.

Kuubik on nutikate laste seas järjest popim

Tartu Annelinna gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Maksim Ivanov on juba kümme aastat vedanud Tartu ülikooli teaduskoolis matemaatikavõistlust Kuubik, mille loogika- ja nuputamisülesanded panevad proovile õpilaste nutikuse ja oskuse loovalt mõelda.

Elava ajaloo projektid Kohtla-Järve koolides

Maleva põhikooli õpetaja Julia Smirnova ja Ahtme gümnaasiumi õpetaja Olga Mesilane kirjutavad suurtest, Kohtla-Järve piirkonna mitmeid koole kaasavatest ajalooprojektidest, mis on keskendunud peamiselt keskajale. Õpilased on projektis üles astunud omatehtud turvistes ja ajastutruude relvadega. Maha on peetud isegi Grünwaldi lahing.

Needsamad Kohtla-Järve piirkonna koolid on teinud kaks aastat üheskoos ajalooteatrit, kus on lavale toodud stseene ajaloolistest romaanidest ja müütilistest tegelastest, nagu näiteks kuningas Arthur, Robin Hood ja Kalevipoeg.

Tugispetsialistid on tõstetud tähelepanu keskmesse

Astangu kutserehabilitatsiooni keskuses toimus võrgustikuseminar tugispetsialistidele, kes töötavad enamasti kutsekooliõpilastega.

Lugemispesade kokkutulek toimus 15. korda

Õpetajad kurdavad sageli, et arvutimängud, internet ning telerid on raamatud tagaplaanile tõrjunud. Suuresti just tänu sellele sai 2004. aastal alguse „Lugemispesa“ projekt, mille üks eestvedaja on olnud Tartu Descartes’i kooli õpetaja Kaja Kivisikk. Laste lugemishuvist räägivad ka Tartu Kesklinna kooli õpetaja Kristiina Tõnson ja Tartu Hansa kooli õpetaja Anne Kaljuste.

„Hea algus“ sai 25

1994. aastal liitus Avatud Eesti Fondi „Hea alguse“ programmiga üksteist lasteaeda, igaühest kaks rühma. Praeguseks on hea alguse põhimõtted nii koolieelse lasteasutuse seaduse kui ka õppekava loomulik osa.

Kooli loovtöö vormiti kakskeelseks luulekoguks

15-aastane Kose gümnaasiumi õpilane Liisa Ketter Liitoja andis välja oma esimese luulekogu „Tuulepesa“. Eesti ja inglise keeles kirjutatud luuletused on pühendatud tüdruku emale ja isale, raamatu valmimiseks sai Liisa Ketter tõuke kooli kohustuslikust loovtööst.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!