Tule avatud teadusringide päevale!

29. nov. 2019 Heilo Altin Eesti teadushuvihariduse liit - Tule avatud teadusringide päevale! kommenteerimine on välja lülitatud

7. detsembril toimuvale avatud teadusringide päevale saab ennast tasuta registreerida kuni 4. detsembrini veebiaadressil www.teadushuvi.ee/teadusringidepaev.

Sel päeval avab oma uksed ligi 30 teadusringi üle Eesti ning valikus on robootika, matemaatika, programmeerimine, füüsika, loodusmatkad ja palju muud. See päev annab võimaluse muuta LTT-valdkonna huviringid ja nende olulisuse paremini nähtavaks. Avastamisvõimalusi jagub igas vanuses noorele. Lisaks on see suurepärane võimalus koos perega kvaliteetaega veeta.

Peale robootika, programmeerimise ja informaatikaga tutvumise saavad huvilised minna loodusse. Näiteks Lääne-Virumaal minnakse maastikukaitsealale loomade jälgi uurima, keedetakse lõkkel teed, uuritakse nutimikroskoobi abil organismide rakulist ehitust, sammalt, seeneeoseid ja silmale nähtamatuid mikroorganisme ning samas maakonnas toimuvas teises ringis joonistatakse 3D-pliiatsitega ja valmistatakse laseri abil jõuluehteid. Tartus korraldatakse aga robotite maastikusõit, valmistatakse säraküünlaid ja tehakse energia- ning füüsika- ja keemiakatseid. Tallinnas ehitatakse väikese teadlase huviringis pisikesi purgiökosüsteeme ja tehakse veest piima, mahla ja mullivett. 

Eesti teadushuvihariduse liit kutsub lapsevanemaid ja noori kasutama püsiva huviringi leidmiseks kodulehte www.huviring.ee, mis koondab infot loodus-, teadus- ja tehnoloogiavaldkonna (LTT) huviringide kohta. Praegu on lehel infot üle 290 LTT-valdkonna huviringi kohta üle Eesti, mis toimuvad nii koolides, huvikoolides kui raamatukogudes ja noortekeskustes.