Tule avatud teadusringide päevale!

29. nov. 2019 Heilo Altin Eesti teadushuvihariduse liit - Kommenteeri artiklit

7. detsembril toimuvale avatud teadusringide päevale saab ennast tasuta registreerida kuni 4. detsembrini veebiaadressil www.teadushuvi.ee/teadusringidepaev.

Sel päeval avab oma uksed ligi 30 teadusringi üle Eesti ning valikus on robootika, matemaatika, programmeerimine, füüsika, loodusmatkad ja palju muud. See päev annab võimaluse muuta LTT-valdkonna huviringid ja nende olulisuse paremini nähtavaks. Avastamisvõimalusi jagub igas vanuses noorele. Lisaks on see suurepärane võimalus koos perega kvaliteetaega veeta.

Peale robootika, programmeerimise ja informaatikaga tutvumise saavad huvilised minna loodusse. Näiteks Lääne-Virumaal minnakse maastikukaitsealale loomade jälgi uurima, keedetakse lõkkel teed, uuritakse nutimikroskoobi abil organismide rakulist ehitust, sammalt, seeneeoseid ja silmale nähtamatuid mikroorganisme ning samas maakonnas toimuvas teises ringis joonistatakse 3D-pliiatsitega ja valmistatakse laseri abil jõuluehteid. Tartus korraldatakse aga robotite maastikusõit, valmistatakse säraküünlaid ja tehakse energia- ning füüsika- ja keemiakatseid. Tallinnas ehitatakse väikese teadlase huviringis pisikesi purgiökosüsteeme ja tehakse veest piima, mahla ja mullivett. 

Eesti teadushuvihariduse liit kutsub lapsevanemaid ja noori kasutama püsiva huviringi leidmiseks kodulehte www.huviring.ee, mis koondab infot loodus-, teadus- ja tehnoloogiavaldkonna (LTT) huviringide kohta. Praegu on lehel infot üle 290 LTT-valdkonna huviringi kohta üle Eesti, mis toimuvad nii koolides, huvikoolides kui raamatukogudes ja noortekeskustes.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!