Aasta väärtuskasvatuse koolid asuvad Võrus

10. dets. 2019 - Kommenteeri artiklit


Võru linna haridusnõunik Anita Kikas, Võru gümnaasiumi õppejuht Annely Hindrikson, Võru abilinnapea Sixten Sild, Võru Kesklinna kooli õppejuht Õnne Kronberg ja direktor Kaare Lill. Foto: Tartu ülikooli eetikakeskus

Eile, 9. detsembril Tartus toimunud konverentsil selgusid koolid, kus väärtuskasvatusega tehakse eeskujuväärivat tööd. Tartu ülikooli eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop andis väärtuskasvatuse rändkarikad ja väärtuskasvatuse kooli tiitli üle Võru gümnaasiumile ja Võru Kesklinna koolile.

Võru Kesklinna kool vääris karikat kaasava juhtimise, vabaduse ja vastutuse kujundamise ning füüsilist ja vaimset tervist toetava väärtuspõhise koolikeskkonna loomise eest.

Kaare Lille, Võru Kesklinna kooli direktori arvates näitas tunnustus, et nad on oma tegevuses õigel teel. „Meil on uus renoveeritud koolimaja ning saame nüüd öelda, et oleme suutnud sellele uhkele välisilmele samaväärse uhke sisu saavutada,“ naljatles Lill kooli püüdlustest kõneldes. Kooli õppejuht Õnne Kronberg lisas, et tänu eetikakeskuse tunnustusprogrammile muutus nende töö süsteemsemaks ning nad on üheskoos oma õpetajatega palju saavutanud. „Väärtuskasvatuse karika saamine on hea meeldetuletus, et meie koolis on väga palju head, ning see motiveerib meie kooliperet ka edaspidi,“ arvas Kronberg.

Võru abilinnapea Sixten Sild sõnas, et Võru Kesklinna kool väärib igati oma tunnuslauset „Õppimiseks parim paik!“. „Selles koolis on inimesed alati särasilmsed ja tegutsemishimulised ning ollakse edukas väga paljudes valdkondades,“ osutas Sild. Ta lisas, et kõige muu hea kõrval torkab Võru Kesklinna kooli juures silma tegutsemislust iga-aastase kooli muusikali lavastamise juures ning kooli vilistlaste tugev jätkuv toetus.

Võru gümnaasium pälvis tunnustuse väärtuspõhise ja teadlikult kujundatud koolikultuuri, mõtestatud koostöö väärtustamise ning avatud, koostöise ja sõbraliku koolikeskkonna loomise eest.

Võru gümnaasiumi õppejuht Annely Hindrikson sõnas, et tänab oma kooli õpetajaid selle suurepärase töö eest. Anti Alasi, haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrguosakonna peaekspert, tõi esile, et Võru gümnaasium on alates kooli avamisest 2015. aastal olnud väga selge väärtusorientatsiooniga kool.

Tartu ülikooli eetikakeskuse hea kooli projektijuhi Nele Punnari sõnul on igal koolil üle Eesti omad tugevused ja arengukohad. „Tunnustusprogrammi käigus valmib kriitiliste sõprade nõustamise toel väärtusarenduse analüüs, mis aitab need tugevused üles leida ja nähtavaks teha,“ lisas Punnar. Tema sõnul on koolid sageli tagasisides välja toonud, et tunnustusprogrammis osalemine annab suuna, milliste tegevustega edasi liikuda või millest üldse loobuda. „On oluline, et kooli põhiväärtused ei jääks ainult dokumentidesse, vaid need leiaks igapäevaselt ka kehastuse,“ osutas Punnar.

Süsteemse väärtuskasvatuse eest tunnustatud koolid

Hea kooli ekspert

Kilingi-Nõmme gümnaasium (juhtimise valdkond)

Hea kooli edendaja

Jüri gümnaasium, Tabivere põhikool, Tartu Descartes’i kool, Türi põhikool, Võru gümnaasium, Võru Kesklinna kool, Väätsa põhikool, Ülenurme gümnaasium

Hea kooli teerajaja

Kergu lasteaed-algkool, Kose-Uuemõisa lasteaed-kool, Mäetaguse põhikool, Palupera põhikool, Roosna-Alliku põhikool, Sillamäe eesti põhikool, Tallinna Läänemere gümnaasium, Tartu Karlova kool, Võnnu keskkool

Väljaantavate tiitlite ja nende statuutidega tutvu eetikaveebis.

Tunnustusprogrammi ja konverentsi korraldab Tartu ülikooli eetikakeskus haridus- ja teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi raames. Konverentsi toetas Briti Nõukogu Eestis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!